INHOUD blz Inhoud Redactioneel Agenda Franklins Meeuw in de Vlietepolder bij Wissenkerke Een oeverzwaluwenwand bij Westkapelle Kraai vervaardigt gereedschap Een Roodkopklauwier bij het Vebenabos Schreeuwarend boven Middelburgse braderie Onderzoek aan Lepelaars in Nederland Ornitho-cuisine Waarnemingen op Walcheren in winter 2001 /2002 (december-februari) 13 Mededelingen en oproepen 20 2 3 3 7 8 9 10 12 REDACTIONEEL Het kostte weer moeite genoeg om dit Zwelmpje vol te krijgen. De reden is inmiddels bekend: er wordt veel beloofd maar mondjesmaat geleverd. En sommigen hebben daar betere redenen voor dan anderen. Maar het is weer gelukt en misschien komt het volgende nummer nu sneller vol. NOTEER IN UW AGENDA 25 september 19.30 Dialezing door Gerard Troost en les Goedbloed over hun vakanties in Noorwegen in 2001 en in Griekenland in 2002. 28 september 8.00 Pelagische tocht Voor de tweede keer zal er een tocht met de Maatje Adriana over de Noordzee gehouden worden en net als vorig jaar gaan we natuurlijk prachtige zeevogels van dichtbij zien. De thuisblijvers zullen ongelijk krijgen! 12 oktober Ganzen/Kleine Zwanentelling 30 oktober 19.30 Mystery Bird Competition Deze keer verzorgd door Erik Sanders. 16 november Ganzen/Kleine Zwanentelling 27 november 19.30 nog onbekend Naar een leuk en/of mooi napauzeprogramma wordt nog gezocht. 14 december Ganzen/Kleine Zwanentelling FRANKLINS MEEUW IN DE VLIETEPOLDER BIJ WISSENKERKE Op 5 juli 2002 besloot ik met vrouw en dochter naar de Amerikaanse goudplevier in de Vlietepolder op Noord-Beveland te gaan die zich daar vanaf de dag ervoor fraai liet bekijken. Daar aangekomen trof ik Gido aan die de vogel al in beeld had, een erg fraaie vogel en voor mij alweer de 3® in Zeeland. De vogel zat op een grote pas gemaaide luzemeakker, het viel op dat deze akker vol zat met Wulpen, Goudplevieren, Spreeuwen, Kieviten, Kokmeeuwen en enkele tientallen Zilvermeeuwen en Kemphanen. Gido en ik waren de enigen en keuvelde wat over de Goudplevier wat betreft determinatieverschillen tussen Amigo en Aziatische Goudplevier, ondertussen af en toe een blik werpend over de akker. Gido was tevreden en ging terug naar huis, terwijl ik nog op het gemakje wat leuke gebieden bezocht langs de Oosterscheldedijk richting het Oosten, op het gemakje, want met de familie erbij is het wat gas terugnemen1 Op de schorren van Kats met hoog water lukte het voor de zoveelste keer niet om een Woestijnplevier te ontdekken, de Bontbekken bijvoorbeeld zijn de laatste jaren marginaal aanwezig. Met de vele vogels in gedachte op de bewuste luzemeakker in de Vlietepolder om deze nog eens grondig te onderzoeken, was ik om 13.20 uur daar weer terug. Vrijwel direct zag ik door de kijker op relatief grote afstand een donkere meeuw zitten tussen een groepje Kokmeeuwen, de vogel viel op door zijn donkergrijze bovendelen, zwarte kopkap en was ongeveer even groot als de Kokmeeuwen ernaast. Het zal toch niet waar zijn, dacht ik, deze vogel lijkt wel erg t Zwelmpje 17" jaargang nummer 2 mei2002 Jan Goedbloed t Zwelmpje 17" jaargang nummer 2 mei2002 3

't Zwelmpje | 2002 | | pagina 3