t Zwetmpje 18' jaargang nutntner 1 februari 2003 10 Maart: Alweer de derde Walcherse Fiets Bigday en een dialezing door Chris Schenk over vogels in Siberie. April: Willem van Leening van de AID over onder meer de nieuwe Flora- en faunawet. Mei: Lezing door Henk Casteleijns van de Roofvogelwerkgroep Zeeland. Juni: De Nachtzwaluwenexcursie gaat wegens extreem slecht weer niet door. Augustus: De jaarlijkse kroegavond, deze keer in cafe Bommel te Middelburg. September: Dialezingen door Gerard Troost en les Goedbloed over hun vakanties in Noorwegen en Griekenland. Oktober: Mystery Bird Competition, dit maal verzorgd door Pim Stins. November: Dialezing over de Rotte Meren door Chris van Rijswijk, December: ganzenexcursie met Jan Goedbloed. Daarnaast vond op 28 september de door Jan Goedbloed opgezette en zeer succesvolle tweede pelagische tocht plaats, waaraan 64 vogelaars deelnamen. De meest opzienbarende waarnemingen waren twee onvolwassen Rosse Franjepoten, een Grauwe Pijlstormvogel en 30 Noordse Stormvogels. In het jaar 2002 werden o.a. inventarisaties verricht van het waterwingebied Oranjezon en werd een onderzoek verricht naar de stand van de Patrijs en de Huiszwaluw op Walcheren. Tevens werd weer medewerking verleend aan landelijke (SOVON)tellingen. Enkele leden van de VWG hebben de coördinatie van de Nolle- en Westkapelle-tellingen ter hand genomen. De vacature "Midwintertellingen" werd niet ingevuld; vooralsnog zal de huidige coördinator zich van deze mooie taak kwijten. 't Zweimpje Na een aarzelende start (voor de zomer maar 1 nummer) konden dit jaar toch vier nummers verschijnen. Hierin mooie waarnemingen, verslagen van eigen onderzoek van de VWG (inventarisatie van Huiszwaluw en Patrijs, midwintertelling, ganzen- en zwanentellingen), verslagen van activiteiten (big day, pelagische tocht), waarnemingenoverzichten, mededelingen en nieuwtjes. Website De druk bezochte en mooi verzorgde website - www.blrdingzeeland.nl werd dit jaar uitgebreid met een database van Nolle- en Westkapelle-tellingen. Wetenswaardigheden Dit jaar is van de "wetenswaardigheden van de Vogelwerkgroep Walcheren" weer een geactualiseerde versie verschenen. Acties en contacten Er zijn contacten geweest met de gemeente Middelburg en Veere met betrekking tot rooi- en kapwerkzaamheden. Uit de gesprekken bleek, dat wel degelijk rekening gehouden wordt met het broedseizoen. Slechts in bijzondere gevallen vinden deze werkzaamheden tussen half maart en half juli plaats. De gemeente Middelburg verzocht de VWG gegevens aan te leveren over de avifaunistische waarde van het toekomstig bedrijventerrein de Mortiere. Voorzover er gegevens waren, zijn die uiteraard verstrekt. t Zweimpje 18e jaargang nummer 1 februari 2003 11 Er zijn kontakten geweest met de gemeente Veere ten aanzien van het op knappen van de infopanelen bij het Kiek'uus, Zodra een globale begroting ge maakt kan worden, zal bij de gemeente een subsidieverzoek Ingediend worden. Tijdens de eilandelijke hulszwaluwtelling verzorgde de VWG de verspreiding van de zwaluwenfolders van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Dit zal ook volgend jaar gebeuren. Het waterschap Zeeuwse Eilanden benaderde de VWG in het kader van haar plannen tot opwaardering van de Westkapelse Kreek. Twee bestuursleden onder hielden het kontakt. De Vogelwerkgroep neemt deel aan het Zeeuws Vogelaarsoverleg, zoals dat enkele malen per jaar plaats heeft. VER5LAG JAARVERGADERING 26 FEBRUARI 2003 De voorzitter opent om 19:45 uur de vergadering voor 23 aanwezige leden. Mededelingen Luud Persljn heeft zich als enige afgemeld. Luud had wel een opmerking over het rond gemailde Jaarverslag 2002. Bij de activiteiten ontbrak de Kerkuilenwerk groep. De aanwezige leden hebben geen opmerkingen bij het Jaarverslag. Met de opmerking van dhr. Persijn wordt het jaarverslag vastgesteld. Financieel verslag begroting Jan Goedbloed heeft een opmerking over de kosten van 't Zweimpje. Hij heeft een goedkopere producent gevonden om de kosten van 't Zweimpje te drukken. De voorkant wordt voortaan bij Arduin gedrukt. Over de balans wordt opgemerkt dat het bedrag "te betalen per 31-12-2002" uit de balans niet overeenkomt met "vorderingen te betalen 2002". Dit zou wel het geval moeten zijn. De nieuwe penningmeester, Wouter van Zandbrink, zal dit natrekken. (Zie het gecorrigeerde financieel overzicht hierna. Red.) Kascommissie De kascontrole heeft op 14 februari plaatsgevonden bij Gldo Davidse die tijdelijk de rekeningen beheerde voor de uit functie getreden penningmeester. Alle uitgaven konden getraceerd en verklaard worden. Het was echter een heel werk om alles te reconstrueren. De commissieleden Leen van Vliet en Floor Arts hebben zich elementair beziggehouden met inkomsten en uitgaven. Na een lange avond ging de commissie uiteindelijk akkoord met het geboden inzicht in de financiën van de vogelwerkgroep. Leen van Vliet treedt af als lid van de kascommissie. Floor zal dit nog een jaar blijven doen. Fred Twisk stelt zich beschikbaar om deze taak volgend jaar te vervullen. Bestuur Er wordt geen bezwaar gemaakt bij de introductie van de twee nieuwe bestuursleden. Wouter van Zandbrink zal het penningmeesterschap beheren en ondergetekende het secretariaat.

't Zwelmpje | 2003 | | pagina 7