I Bejaarde vogel blijft eindeloos vliegen Kosten Cursusgeld voor leden: 25,-. Voor ouder en kind tot en met 18 jaar bedraagt het cursusgeld 35,-. De Vogelwerkgroep draagt per lid 5,- in de kosten bij. Daarom betalen niet leden 5,- per persoon extra, dus 30,-. tnfo en opgave Jaco Walhout, Verwerijstraat 25, 4331 TA Middelburg, 0118-634717, walhout25@zeelandnet.nl. OPROEP Mijn vader heeft momenteel een Huiszwaluwkast thuis liggen en weet niet wat 'tie ermee moet (geen geschikte plek om op te hangen en zijn Grasparkieten willen er ook niet broeden). Het nestkastje heb ik zelf van een vriendin gekregen en ziet er nog goed uit. Gerwin Geertse Reigerhoutstraat 33, 4364 BA Grijpskerke 06-13754736, ggeertse@hotmail.com Reactie bestuur: Slaat dat op de vriendin of op het kastje? Reactie Gerwin: En wat die laatste deelzin betrefthhmm laat maar (ze zit iig niet inbegrepen bij het kastje) t Zweimpje 19' jaargang nummer 2 mei 2004 20 Algemeen Dagblad 4 mei 2002 Britse ornitologen hebben een hoogbe jaarde vogel gevangen en weer vrijge laten. Het gaat om de Noordse pijl stormvogel, die voor de kust van Wales een nieuwe ring om de poten kreeg. Dezelfde vogel was al in 1957 voor het eerst geringd. Het diertje werd toen op minstens vijfjaar oud geschat. De vogel, die ongeveer 30 centimeter groot is, zal dus in elk geval 50 jaar oud zijn. Dat betekent dat het alleen al voor de jaarlijkse trek naar Zuid- Amerike 800.000 kilometer moet heb ben gevlogen. Als alle etensvluchten meegeteld worden, staat de teller waarschijnlijk op zeven miljoen kilome ter. De Noordse pijlstormvogel leeft in grote, lawaaierige kolonies aan de kust, maar de zwart-witte vogels laten zich niet vaak zien. Je treft ze eigen lijk alleen aan op een boot ver van de kust en een enkele keer kan je ze over een landtong zien scheren. De oudste in het wild levende vogel die ooit een nieuwe ring heeft gekre gen, is volgens de Times een Konings albatros uit Nieuw-Zeeland die mini maal 53 jaar geworden is. In de beschermde omstandigheden van de dierentuin heeft een kakatoe eens de rijpe leeftijd van 80 jaar gehaald.

't Zwelmpje | 2004 | | pagina 12