71 Zwelmpje 19* jaargang nummer 3 augustus 2004 1 INHOUD blz Zeeuwse Vogelaarsdag, kort verslag 2 Een Provengaalse Grasmus op het opslagterrein van Westkapelle 3 De Kerkuil op Walcheren In 2003 en 2004 5 Broedvogelinventarisatie van de Veldleeuwerik op Walcheren in 2004 8 Een districtscoördinator gevraagd voor Zeelandl 12 Verslag fietsbigday Walcheren 16 oktober 2004 13 Het ringen van vogels in Oranjezon in 2003 17 Waarnemingen op Walcheren in najaar (sep - nov) van 2004 20 REDACTIONEEL Bent u ook zonder kleerscheuren en kater door de feestdagen gekomen? Of die feestdagen wel zo leuk zijn voor vogels valt te betwijfelen. Het nieuwjaarsvuurwerk leverde mij als eerste jaarsoort om 0:15 een groep paniekerige Kleine rietganzen op. En hoezo goede voornemens? Weer lukte het niet om de Zwelmpjes op tijd de deur uit te krijgen. Dit is het laatste nummer van 2004 (het november nummer en dus 3 maanden te laat), en tegelijk het laatste nummer onder redactie van onder getekende. Misschien dat de nieuwe redactie, bestaande uit de gebroeders Johannes en Thomas Luiten, het wel voor elkaar krijgt het Zwelmpje op tijd te laten uitvliegen. Zet hem op, jongens, en hou de druk op de ketel bij de auteurs. Ook reden tot feestvreugde is het feit dat de Vogelwerkgroep kan blijven bestaan omdat toch nog enkele leden zich bereid hebben verklaard om bestuurswerk te verrichten. Uiteraard meer hierover op de jaarvergadering. Die mag je niet missen. Jan Goedbhed NOTEER IN UW AGENDA 14 februari 20.00 Natuurbeschermingsavond Over verleden, hedèn en toekomst van de natuurbescherming in Zeeland, onder de titel: 'De Zeeuwse delta, 100 jaar later', georganiseerd door Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Het Zeeuwse Landschap en Zeeuwse Milieufederatie. Plaats: Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, Informatie: ZMF of Natuurmonumenten.

't Zwelmpje | 2004 | | pagina 2