INHOUD biz. Kort jaarverslag 2004 3 Wisselingen in bestuur, redactie en webmastership 5 Massale aankomst van Tapuiten te Westkapelle op 7 september 2004 6 Midwintertelling Walcheren 2004/2005 8 Enkele recente ringaflezingen op Walcheren 11 Wintergeval van Morinelplevier op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland 13 Waarnemingen op Walcheren in winter (dec-feb) 2004/2005 15 REDACTIONEEL Een eerste nummer van een nieuwe jaargang van een nieuwe redactie. Oud redacteur Jan Goedbloed heeft na vijfjaar het stokje doorgegeven en ons inge wijd in de geheimen van het maken van Zwelmpjes. We zijn inmiddels met dit nummer enige ervaringen rijker. Temeer reden om de loftrompet te steken op Jan (en ook al z'n voorgangers, trouwens). We gaan voorlopig in je voetsporen verder, Jan! Een verslag van de jaarvergadering op 16 februari jl. kunnen we u niet voor schotelen. Over de wisseling van de bestuurswacht, zie het verslag van de voorzit ter. Verder in dit nummer onder andere de midwintertelling en wat ornithologische hoogtepuntjes, alsmede een eerste aflevering van afgelezen ringen op Walche ren en interessante info hierover, van de hand van enkele fanatieke ringlezers. Het laatste wordt voorlopig een vaste rubriek. Dit is pas het februari-nummer, maar we begonnen al met een achterstand. Desondanks hopen we 't volgende Zwelmpje in juni klaar te hebben en zo uitein delijk vier nummers in 2005 uit te brengen. Thomas en Johannes NOTEER IN UW AGENDA In april geen activiteiten 21 mei Walcherse fietsbigday Met de laatste nog vers in het geheugen, ligt de volgende fietsbigday alweer kort in 't verschiet. Opgeven bij Jaco Walhout (walhout25@zeelandnet.nl) of Gido Davidse (gidavi@zeelandnet.nl). Juni excursie Rammekens Exacte datum wordt nog bekendgemaakt. Onder leiding van Piet de Keuning wordt een bezoek gebracht aan het gebied rond Fort Rammekens. Augustus Kroegentocht Woudaapjes-excursie Budel Voor wat voorpret alvast genoemd: de traditionele kroegavond en misschien ook wel een excursie naar de broedgebieden van Woudaapjes in oostelijk Brabant (dan al met tamme jongen natuurlijk!). KORT JAARVERSLAG 2004 Bestuur In 2004 verlaten Karei Leeftink en Gido Davidse het bestuur. Corstiaan Beeke treedt toe en doet activiteiten; Jaco schuift naar penningmeester; Arjen blijft se cretaris; Jan blijft redacteur van 't Zwelmpje; Wouter wordt voorzitter. Met de ziek te van Arjen neemt Jaco het secretariaat waar. Website Met de webmaster, Gerard Troost, worden enkele doorontwikkelmogelijkheden voor de website verkend. Gekozen wordt voor een voorstel waarbij alle Zeeuwse vogelwerkgroepen voor een gezamenlijke portal kiezen (www.birdingzeeland.nl), waarna vervolgens per werkgroep doorgelinkt kan worden voor werkgroepspeci- fieke info. Ook bij de andere werkgroepen lijkt hiervoor belangstelling. Uitwerking volgt. Kiek'uus Het bord (oostzijde) op het Kiek'uus wordt vernieuwd met subsidie van de ge meente Veere. Zeeuwse Vogelaarsdag: 19 november 2004 Ca 60 Zeeuwse vogelaars meldden zich bij het Kiek'uus. Het waaide flink; aan Kleine Alken geen gebrek (ook als tuinsoort die dag bij de voorzitter!). Na koffie waaierde de groep zich uit over ondermeer Oranjezon en Rammekens (Baard mannetjes). Ook werd natuurlijk Dauwendaele bezocht waar de collectieve ver eeuwiging van de Pestvogels ons dwong tot communicatie over onze bezighe den met het winkelend publiek. Tot slot de combinatie van de beide digitale hobby's van Arjen in Schuttershof, waardoor we ons ook binnenmuurs wederom lieten overweldigen door het beeld en geluid van vogels. Zandvoortseweg We werden door Nanning-Jan Honingh benaderd (coördinator vrijwillige weide vogelbescherming Stichting Landschapsbeheer Zeeland). Er werden verschillende nesten bedreigd aan de Zandvoortseweg.. Het bestuur heeft met succes bij de Provincie gepleit voor vergoedingen voor de boer zodat de betreffende perce len later gemaaid werden. Onderzoeken en tellingen op Walcheren, seizoen 2003/2004 Afgelopen jaar heeft Pieter Beeke als onderzoekscoördinator twee onderzoeken, dan wel tellingen georganiseerd. Zoals de meeste van de Walchenaren wel zullen t Zwelmpje 20' jaargang nummer 1 februari 2005 2 t Zwelmpje 20' jaargang nummer 1 februari 2005 3

't Zwelmpje | 2005 | | pagina 3