Onderzoeken en tellingen op Walcheren, seizoen 2003/2004 Afgelopen jaar heeft Pleter Beeke als onderzoekscoördinator twee onderzoeken, dan wel tellingen georganiseerd. Zoals de meeste van de Walchenaren wel zullen weten zijn dat de Ganzen&Zwanen-tellingen (een keer maandelijks vanaf oktober t/m maart) en de beroemde Midwintertelling (weekend midden-januari). Allebei zijn ze succesvol verlopen. Met uiteraard naast de aantallen, ook aardige waar nemingen (voor verslag zie 't Zwelmpje). De gebiedsdekking was voor Walcheren erg goed. Op enkele goede stukken na, is toch vrijwel constant gedekt geteld. Een woord van dank gaat uit naar de tellers die zich in dit seizoen bereid stel den om te tellen voor de G&Z-tellingen en/of de MWT: Corstiaan Beeke, Gerwin Geertse, Jan Goedbloed, Jan Hengst, Ralf Joosse, Marcel Klootwijk, Koos Minnaar, Erik Sanders, Co Smit, Jos Tramper, Jan Tuin, Fred Twisk, Bram Vader en Jan Willem- se. Activiteiten Een op 27 maart geplande excursie naar Limburg werd vanwege slecht weer afgelast. De tweede excursie was op 26 mei 's avonds naar de Scherpenissepol- der op Tholen. Plaatselijke broedvogelinventariseerder Cees Luisterenburg vertel de de 8 deelnemers over de (recente) ontstaansgeschiedenis en de (nabije) toe komst van het gebied. We zagen deze avond onder meer de al langer aanwezi ge Kleine Geelpootruiter en een hoog overvliegende Visarend. Matige belangstel ling en massale voetbalgekte zorgde ervoor dat een excursie in juni naar Ram- mekens geannuleerd werd. Op 18 augustus was de traditionele kroegavond. Voor het eerst in lange tijd was er op 29 september weer eens een VWG-avond in het MicMec in Vlissingen. Gerwin deed verslag van twee jaar broedvogelinventarisa- tie in Oranjezon. Daarna vertelde Jaco kort iets over de resultaten van zijn Veld leeuwerikeninventarisatie van dit voorjaar. Na de pauze was er de welbekende mysterybirdcompetitie, dit keer verzorgd door Jaco (90%) en Corstiaan (10%) en gewonnen door Tobi Koppejan. Op 16 oktober vond de enige echte Walcherse Fietsbigday plaats. Fraai weer en een matige zuidenwind leverden veel en ook leuke soorten op (onder meer Grauwe Klauwier en Grote Pieper). Op 20 november was de VWG Walcheren gastheer op de Zeeuwse Vogelaarsdag. Ook deze dag werkten weer en wind goed mee: tot 10.30u zagen we op Westkapelle 9 langsvliegende Kleine Alken en eentje was er zelfs langdurig ter plaatse in de branding. Koffie en gebak in de Westkaap smaakten zeldzaam lekker. De deelnemers gingen daarna met excur sieleiders Jan Goedbloed, Jaco en Corstiaan mee. Halverwege de middag had iedereen naast een aantal algemene soorten ook zes Pestvogels gezien (Middel burg-zuid). Laatste onderdeel van deze dag werd ingevuld door Arjen van Gilst met fraaie videobeelden in het filmhuis van Middelburg. Zelfs de zwemmende Kleine Alk van deze morgen op Westkapelle stond er op! Naar aanleiding van slecht weer en een gering aantal Zwartkopmeeuwen in Le Portel, ging ook de laatste geplande excursie van 2004 niet door op 18 december. Het bestuur WISSELINGEN IN BESTUUR, REDACTIE EN WEBMASTERSHIP Jaco Walhout, Jan Goedbloed en Gerard Troost stopten na jaren van grote inzet als bestuurder, redacteur resp. webmaster. Een gevoelig verlies en dat op één moment. Gelukkig zijn er verschillende leden bereid gevonden het stokje over te nemen. Bestuur Jaco Walhout hield het na een groot aantal jaren bestuur voor gezien. Hij had zo ongeveer alles in het bestuur gedaan dat mogelijk is: Onderzoekscoördinator, Activiteiten, Penningen en Secretariaat. Alleen het voorzitterschap zit nog in het vat. Met het vertrek van Jaco vertrok zowel de penningmeester als de - waarne mend - secretaris. Jaco, nogmaals reuze bedankt voor je grote inzet voor de ver eniging! In de jaarvergadering is Pim Wolf benoemd tot nieuw bestuurslid. Bovendien is Bram van Langevelde (van Hilda) bereid gevonden ondersteuning te geven bij het penningmeesterschap. In de eerste bestuursvergadering zijn de taken als volgt verdeeld: Voorzitter: Wouter van Zandbrink Secretaris: Pim Wolf Penningmeester en Activiteiten: Corstiaan Beeke Onderzoekscoördinator: Pieter Beeke Redactie Jan Goedbloed heeft jaren de redactie van het Zwelmpje gedaan. Vele num mers kwamen van zijn hand, met gebruikelijke rubrieken en omstreden rubrieken. Ook in het digitale tijdperk heeft het Zwelmpje haar waarde. Jan, nogmaals reuze bedankt! Johannes en Thomas Luiten gaan de redactie van het Zwelmpje doen; Thomas zal - evenals Jan dat deed - ook bij de bestuursvergaderingen aanwezig zijn. Website Gerard Troost heeft een belangrijk medium aan onze vereniging toegevoegd: de website. Deze website was zelfs jarenlang - gedurende de voorjaarstrek - een zeer frequent bezochte site. Inmiddels is deze info ook te vinden op de ook door Ge rard gemaakte Trektellen.nl. Birdingzeeland.nl blijft in trek voor foto's, mysterybirds, etc. Inmiddels heeft het bestuur de ambitie om van Birdingzeeland.nl een portal te maken voor alle vogelwerkgroepen in Zeeland. Pim zal dit trekken vanuit het bestuur. Gelukkig hebben we ook een opvolger voor Gerard gevonden: Jethro Waanders neemt het webmastership over. Pim en Jethro hebben forse ambities. Deze gaan zij binnenkort bespreken met andere vogelwerkgroepen. Daar gaan we dus meer van horen of merken. Gerard, ook jij reuze bedankt voor je in zet! Wouter van Zandbrink, voorzitter t Zwelmpje 20e jaargang nummer 1 februari 2005 4 t Zwelmpje 20e jaargang nummer 1 februari 2005 5

't Zwelmpje | 2005 | | pagina 4