;V INHOUD REDACTIONEEL NOTEER IN UW AGENDA t Zwelmpje 20e jaargang nummer 3 A 4 augustus d november 2005 2 Broedvogelinventarisatie Oranjezon 2003: Keeps on goin'! 4 De bolwerken van Middelburg worden opgeknapt 11 Ringen op Walcheren: Grote Sterns op Westkapelle, juli-september 2005 12 Schreeuwarend verblijft 24 en 25 september 2005 bij Westkapelle 14 Roodoogvireo te Westkapelle op 9 oktober 2005 17 17 september 2005 - VWG-excursie naar Le Portel en Cap Gris Nez 19 Najaarstrek langs de Nolledijk bij Vlissingen in 2005 20 Weinig animo voor zesde Walcherse Fiets Bigday 25 Het ringen van vogels in Oranjezon in 2004 26 Mongoolse Pieper over Westkapelle, 27 oktober 2005 32 Taigaboomkruiper Cethia familiaris in Vlissingen 34 Zwarte Zeekoet langs Westkapelle 36 Waarnemingen op Walcheren in zomer (juni-augustus) 2005 37 Waarnemingen op Walcheren in herfst (september-november) 2005 41 Oproepen/Aankondigingen 55 Voor u ligt het laatste nummer van 2005. Dat betekent dat er in 2005 drie Zwelmpjes zijn uitgevlogen in plaats van vier. Onze bedoelingen zijn goed en we weten het redactionele werk nog steeds op waarde te schatten, maar ingrijpende privé-omstandigheden deed Zwelmpje nummer drie de das om. We kunnen het ook anders stellen. Dit nummer voor u is een flink stuk dikker dan normaal. Het is beter om te zeggen dat nummer twee en drie gezamenlijk zijn gaan vliegen. Dat is de intentie van uw redactie uiteindelijk ook geworden, in overleg met het vwg-bestuur. Het staat zo ook vermeld op de voorkant. Het heeft heel wat tijd gescheeld zo. Het tijdstip waarop het vierde nummer na het derde zou zijn uitgekomen, zou te ver in 2006 gaan liggen, vonden we. Niet dat drie nummers per jaar een normale zaak gaat worden - stel uzelf gerust! We zijn van plan met goede moed het jaar 2006 in te gaan, met vier nummers op tijd. Als u toch ontevreden bent met deze gang van zaken, bieden wij onze oprechte excuses daarvoor aan. Dit Zwelmpje ligt u dus zwaarder in de hand, maar niet alleen omdat het twee nummers in één is. Het is ook van een ander, dikker papiersoort. Her en der klonk ontevreden geluid over de afdruk van de foto's in de voorgaande nummers. Of dat niet beter kan... Tegenwoordig wordt er heel wat meer afgeschoten door vogelaars dan vroeger, wat resulteert in een keur aan leuke foto's voor ons blaadje. Een betere afdruk is dan opeens best wel meer waard. Drukkerij Arduin zei dat het vooral het papiersoort was. Daarom hebben we met dit nummer geëxperimenteerd en in overleg met de drukkerij (en het bestuur) ander papier gebruikt. Dat scheelt aanmerkelijk in de kwaliteit van de foto's, t Zwelmpje 20e jaargang nummer 3d 4 augustus d november 2005 3 zoals u kunt zien. Het duurdere prijskaartje zou niet al teveel hoger zijn, maar dat is nogal subjectief. Daarom zal het bestuur binnenkort, als we de definitieve prijs weten, jullie informeren per e-mail en een voorstel voorleggen. Valt het tegen, dan kijken we verder en gaan we voorlopig op de oude voet door. Ook is het natuurlijk zo dat de artikeltjes niet vanzelf onze kant op kwamen vliegen, helaas. Aan de zeldzaamheden lag het niet, dit najaar. Allemaal goed voor verhaaltjes. En dat wordt door iedereen natuurlijk grif toegegeven. Maar een verhaaltje komt minder snel uit de pen, dan een toezegging uit de mond, is de praktijk. Wij als redactie blijven houden van het alom bekende spreekwoord: spreken is zilver, schrijven is goud! Maar goed, genoemde traagheid blijkt traditie, evenals deze klaagzang. Tradities zijn ook wat waard, zullen we maar zeggen. Niet geklaagd dus verder. Er zijn goede uitzonderingen. En - belangrijker - uiteindelijk staat het allemaal tóch in dit dubbelnummer. Zoals: een broedvogelverslag van Oranjezon, een verslag van de ringactiviteiten aldaar, een verhaaltje over de excursie naar het Franse Le Portel en zelfs een relaas over de jaarlijkse vwg-fietsbigday. En natuurlijk worden de vele zeldzaamheden van dit najaar gememoreerd. Applausje voor alle auteurs! Thomas en Johannes Luiten 18 februari 09.00 uur Vaarexcursie Volkerak Vaarexcursie over het Volkerak, in een goede maand. Min of meer o.l.v. Cees Joosse (RWS). Vertrek bij de Krammersluizen (daar verzamelen dus). Start 09.00 u. Eindtijd 15.00 u. Maximaal aantal deelnemers 12. Geen kosten. Warme kleding warm aanbevolen. Opgeven bij Pim Wolf. eind maart Excursie Limburg Nadere info volgt later, via e-mail. Opgeven bij Corstiaan. april Fotolezing Een digitale boswandeling met Hans Gebuis (Biesbosch en Lesbos). Plaats: MICMEC, Korenbloemlaan 5, Vlissingen. 20 mei Walcherse Fietsbigday En we gaan gewoon door met deze traditie. Nadere info volgt nog. 27 mei Barbecue Telpost Breskens Een (zaterdag)avondje barbecuen achter de verrekijker op de telpost Breskens. De gelegenheid voor veel leden om (weer) eens kennis te maken met deze plek. Opgave bij organisatieteam Pieter Beeke en Thomas Luiten.

't Zwelmpje | 2005 | | pagina 3