t Zwelmpje 21'jaargang nummer 4 4 5 december 2006 INHOUD De VWG-bbq-avond 3 18 augustus, VWG-avond! 4 Graszanger als tuinsoort 5 Steenuilen op Walcheren 6 Sykes' Spotvogel in mijn tuin in Dishoek 9 Najaarstrek langs de Nolledijk in 2006 11 Dunbekmeeuwen langs telpost De Nolle 13 Waarnemingen op Walcheren in zomer (juni-augustus) 2006 16 Waarnemingen op Walcheren in herfst (september-november) 2006 20 Er gebeurt veel en vertel het verder 27 REDACTIONEEL Hier is er dan weer een. Beter gezegd, het zijn er zelfs twee in een. Maar dat is helaas niet af te zien aan de dikte ervan, ook al moest de redactie er ruim de tijd voor nemen. Toegegeven, de hand in eigen boezem misstaat niet helemaal, maar ook voor het afgelopen najaar gold dat er meer beloftes waren dan schrijfsels. 1 Zit de klad erin? Niet als het aan de redactie ligt. We blijven ook in 2007 gewillig om ons blaadje te vullen. Het zou toch wat zijn als het Zwelmpje ook ten onder ging, zoals de activitei ten van de vwg inmiddels op een zeer laag pitje staan. Zie de lege agenda op pagina 2: kaal hoor! Wat is er aan de hand met ons? Waar is de vwg-ziel? Hij is toch hopelijk ook niet digitaal gegaan? Zeg nou zelf: een zielloos bestaan is het toch als de vwg zonder dit soort gezelligheidsavonden, zonder de MicMec- bijeenkomsten, zonder een Big Day zou zijn!? Moet het Zwelmpje soms de ziel vervangen? Nou, doe dan maar tijdelijk, totdat de ware (verenigings)geest weer opstaat. Natuurlijk zijn daar die leden die het al jaren prima vinden om alleen het Zwelmpje te ontvangen en geen bijeenkomsten bij te wonen. Al jaren waarderen zij de kern van het vwg-lidmaatschap blijkbaar anders. Tussen haakjes: jullie blij ven welkom! Zij laten het dus eigenlijk niet afweten, maar de voorheen actievere groep doet dat wel. Het huidige bestuur is van mening dat de kar eigenlijk alleen maar getrokken kan worden wanneer we dat met veel meer actieve leden doen dan nu het geval is. Het is tekenend dat er zo weinig reactie komt op de activitei ten die afgelopen jaar wel plaatsvonden, evenals op het feit dat er weinig plaatsvond. Hoe ziet de toekomst van de vwg eruit? Op de komende jaarvergadering wil het bestuur hierover graag van gedachten wisselen met de leden. Daarover komt binnenkort een e-mail met nadere bijzonderheden. Dus, laat vooraf uw gedachten over de zaak gaan en kom dan op die vergadering. t Zwelmpje 21'jaargang nummer 4 5 december 2006 3 Dat er weinig leven in de brouwerij is, was trouwens even niet te merken aan de barbecue in de tuin van de voorzitter zes maanden terug. Lees de verslagen hiervan in dit nummer. En geteld en gekeken wordt er zeker ook nog. Zie bijvoor beeld het Nolleverslag en de waarnemingen. Auteurs, bedankt voor jullie bijdra gen aan dit nummer! Fotografen, ook bedankt! Hopelijk staan jullie foto's dit keer goed afgedrukt. Thomas en Johannes NOTEER IN UW AGENDA Er zijn nog geen activiteiten gepland. DE VWG-BBQ-AVOND Vrijdag 18 augustus 2006, het is ongeveer 17.30 uur en ik heb twee soorten hon ger. Honger vanwege het knorrende maagje, en honger naar mijn le DVD- presentatie... Ik moet nog twee iconen ophalen, het orakel en de man die nooit wat ziet! Die avond ben ik de bob. Geeft niet, vandaag uit de nachtdienst gekomen, niet zo veel zin in alcohol, en ik moet scherp blijven voor die DVD presentatie. Het is 18.30 uur, we lopen op de oprit van de Baaiweg 3, de tuin van onze voorzit ter Wouter. Er bekruipt me een gevoel, een gevoel dat zegt 'ik zou hier ook wel willen wonen', een prachtige landschappelijke plek, goed voor de tuinlijst, en Westkapelle is bijna aan te lopen! Intussen is het gezellig druk, het weer is perfect (komt er een Zwarte Ooievaar overvliegen?). Er wordt gelachen, maar er is ook nog verdriet, want Thijs, ja Thijs, het is de bittere realiteit. Ondertussen smaakt het vlees en de salades voortreffelijk, en de DVD recor der snort als nooit tevoren. Hij spint van genot bij beelden van een Schreeuwa- rend of Steppekiekendief. En wat te denken van een Roodoogvireo! Ook het baasje, de maker van al dit moois, geniet, want hij zag dat een ieder tevreden was. Laat op de avond viel het licht om de zoveel tijd van die o zo belangrijke vuurtoren op een VWG avond en idyllische plek langs de Baaiweg, sterke verha len bij de vuurkorf, sommige dronken van geluk en alcohol, en onder een prach tige sterrenhemel, ging ieder zijn weg. Het was een culinair en (op tv) ornithologisch hoogtepunt, dank aan alle initi atiefnemers! We moeten dit ieder jaar doen, en zolang de soorten voor mijn vi deocameralens verschijnen, zorg ik voor hopelijk mooie beelden. Rob Sponselee, robenlinda@zeelandnet.nl 2

't Zwelmpje | 2006 | | pagina 3