INHOUD REDACTIONEEL NOTEER IN UW AGENDA NOTULEN JAARVERGADERING 2006 t Zwelmpje 22e jaargang nummer 3 2007 2 Notulen jaarvergadering 2006 3 Grauwe Fitis op Westkapelle op 3 juni 2007 5 Pelagic 6 Grote Pijlstormvogel langs Westkapelle in september 2007 10 Van een Bruine Boszanger en Bange Bengels op Westkapelle 12 Waarnemingen van vogels op Walcheren in maart-mei 2007 14 Waarnemingen van vogels op Walcheren in juni-augustus 2007 15 Waarnemingen van vogels op Walcheren in september-november 2007 17 Ja hoor, hier is er weer een! Goed, hé? Laten we deze 'Redactioneel' positief maken en niet met het oude refrein aankomen van 'te laat' en 'waarom te laat' en 'sorry' en 'kom op, lui'. Al klinkt dat misschien zo ongenaakbaar, met het boe tekleed ver uit beeld, toch laten we het daar maar bij. Wie meer wenst, zij verwe zen naar vorige nummers. Thomas gaat vertrekken als redactielid, Corstiaan volgt hem op. Corsti- aan staat te springen en dat is een goed teken! Thomas, namens de VWG, be dankt voor de bijdrage! Het volgende Zwelmpje is een inventarisatienummer, met een inventarisa tieartikel dat al klaarligt. Bedankt, Jaco en Karei. Eerst nog even stoeien met een ander opmaakprogramma dan het eigenlijk niet echt geschikte MS Word, daarna zal dit nummer op de deurmat ploffen. Een ander punt om even te noemen is de waarnemingenrubriek. De waarnemingen zijn al een paar jaar talloos. Jarenlang zijn ze minutieus bij elkaar geschraapt, verwerkt en ingetikt. Een behoorlijke opgave. De laatste jaren onder scheidden zich echter sterk door de onvolledigheid ervan: waarnemers die hun waarnemingen niet of onvolledig instuurden. Maar los daarvan dringt de vraag zich op of de genoemde inspanning niet te veel van het goede is geworden, in deze tijd van waarneming.nl, een makkelijk en doeltreffend systeem van waar nemingen invoeren, rangschikken, terughalen, etc. Als elke Walcherenaar nu zijn waarnemingen hierop zou invoeren, is een uitgebreide waarnemingenrubriek in 't Zwelmpje overbodig. Dan kan volstaan worden met een bondig overzicht 'voor de leut'. En 'voor de leut' wil de hoop aangeven dat de rubriek nu ook meer ge lezen zal worden. Kortom, drie redenen, nl. 1onvolledigheid van de waarnemin gen 2) de onevenredig grote getrooste moeite en 3) de opkomst van waarne- ming.nl, was genoeg reden voor de verzorger van deze rubriek om in dit nummer te schrijven op een bondige manier 'voor de leut'. Voor de leut schrijven kan altijd beter, zeker in dit nummer, maar daarvoor wacht hij eerst de reacties op dit alles welwillend af. t Zwelmpje 22e jaargang nummer 3 2007 3 Hierbij nogmaals de oproep: voer uw waarnemingen in op www.waarneming.nl. Bovendien ook erg handig voor de inventarisaties die nu aan de gang zijn. Thomas en Johannes De datum van de jaarvergadering 2007 wordt bekend gemaakt in het volgende Zwelmpje. Verder zijn er geen activiteiten gepland. Lokatie: MicMec Vlissingen. Datum: 26 september 2007 Aanwezig: 0.a. Thomas Luiten, les Goedbloed, Wouter van Zandbrink, Fred Twisk, Mario Aspe- slagh, Pieter Beeke, Frits Roest, Ralph Joosse, Peter Meininger, Jan Goedbloed, Jan Hengst. Afwezig met kennisgeving: Floor Arts 1. Opening Om 20.00 opent voorzitter Wouter van Zandbrink de vergadering en heet ieder een van harte welkom. 2. Voorzitter Wouter schetst de veranderingen in het bestuur van de vogelwerkgroep over de voorbije periode, en geeft een samenvatting van de gevoelens voor wat betreft de stilte rond de vogelwerkgroep. In 2005 verlieten de 'oude rotsen' het bestuur waarna de vacatures voor voorzitter en penningmeester werden ingevuld door Wouter, respectievelijk Corstiaan en later met enige aarzeling door Pim (secreta ris) en Pieter (activiteiten). Het bestuur kwam in het voorbije jaar vier maal bijeen, meestal aangevuld met een van de redacteuren van 't Zwelmpje. Vervolgens wordt in de vergadering de stand van zaken opgemaakt: de excursies werden slecht bezocht en de avonden matig en bovendien door steeds dezelfde leden. Ook andere activiteiten die niet tot strikt tot de taken van de VWG horen, trekken weinig leden (pelagische tocht) of leveren weinig respons op ('t Zwelmpje). Er volgt een gedachtenwisseling tussen met name Fred Twisk, Ralph Joosse, Peter Meininger en Corstiaan. De uitkomst op de vergadering is dat de hoofdtaken van de VWG het uitgeven van 't Zwelmpje en het in de lucht houden van een website zijn. Het bestuur voegt hier bij monde van Pim aan toe dat ze toch ook een sa menbindende rol voor de VWG ziet weggelegd.

't Zwelmpje | 2007 | | pagina 3