singen. Zelf vergeefs uurtje op Kaapduin gepos t (17-18:00), maar de vogel bleek dus toch nog in de buurt. Vrijwel zeker dezelfde volwassen vogel als die bij Kats vorige week. Mijn tweede op Walcheren (eerste in juni 2006 over Kaapduin). Erik Sanders (20:15): Om ca 20.15 ter plaatse in de akker; medewaarnemers Marcel Klootwijk, Arjen van Gilst, Rob en Laura Sponselee, Jos Tramper. Richard Lausberg (21:09): Dier zat in ak ker en leek daar te gaan slapen, totdat het om 21:21 opvloog om in de bomen rond de boerderij aan de Zoutelandseweg te gaan zitten. Om 21:34 vloog het dier weg richting Biggekerke. Pieter Beeke: Vanavond omstreeks 22.00 uur samen met Jan van den Bosch getracht de Vale Gier te twitchen. Op de akker langs de Meliskerkseweg zat de vogel niet meer. Wel vonden we de gier in een boom rustend, slaapplek dus, aan de NO kant van het bos van Koudekerke a Valkenisseweg kij kend vanaf de L. Simonsestraat. De volgende ochtend (4 juni) zat de vogel nog in het Biggekerkse Bos. Gerard Troost: Samen met Marc Goed- bloed vanmorgen even wezen kijken en de vogel zat er vanmorgen dus nog, het best en makkelijkst te zien vanaf kruising Zoutelandsewegx Kaasboerweg kijkend in zuidelijke richting. Weinig meldingen later in de ochtend, de vogel bleek al snel gevlogen, maar werd 's avonds nog cirkelend gezien boven Souburg. Vale Gier, juni 2008, Biggekerke (Tobi Koppejan) Erik Sanders (18:57): Vanmiddag twee uur in de omgeving van Biggekerke tevergeefs naar de Vale Gier gezocht. Vanavond druk de tuin aan het bijwerken, tot om 18.57 de Vale Gier ineens pontificaal boven mijn huis hangt; naar binnen gerend voor mijn camera en snel wat plaatjes kunnen schie ten. Een half uur achter de vogel aangere den, die voornamelijk ten noorden van de A58 bleef hangen. Om half 8 terug thuis en opnieuw de Vale Gier boven mijn hoofd, maar nu veel hoger min of meer ter plaatse cirkelend, maar snel grotere bogen makend en richting OZO verdwijnend. Frits Roest: De Gier heeft een hele tijd heel hoog boven mijn huis in Oost-Souburg gecirkeld en is nu 19.35 uur boven de A58 richting Middelburg gevlogen. De vogel lijkt gevlogen, maar wordt enkele dagen later op 8 juni toch weer gevonden. Frits Roest: Vanavond door mijn schoon zoon gebeld dat er een Vale Gier zat op een akker tussen de Schroeweg Noord en de Scheeweg in Middelburg. Vanaf rich ting Oost-Souburg de oprit A58 naar de 18 't Zwelmpje 23e jaargang, nummer 2, december 2008 Schroeweg Noord was de vogel goed te zien. Terug gereden naar de Scheeweg om iets dichter bij te kunnen komen vonden we in een aangrenzend weiland een dood door de gier aangevreten schaap. Het schaap lag in het weiland onder aan de oprit naar de SchroewNnoord. Rond het schaap lag redelijk veel ontlasting van de gier, dus ik denk dat hij daar al enkele dagen aanwezig is. Het zal waarschijnlijk de gier wel zijn die we afgelopen woensdag boven Oost Souburg hebben gezien. Ik ben daar tot het donker gebleven om te zien waar de gier naar toe zou gaan maar deze bleef op de akker zitten. De volgende ochtend (9 juni) zit de vogel nog op de akker. Frits Roest: Vanmorgen wezen kijken of de gier er nog zat. Ja dus, hij zat weer op de zelfde plaats als gisterenavond. Ook was hij weer met het dode schaap bezig geweest; dat lag nu op zijn andere zijde. Jaco Walhout: Jaja, en ook deze wilde weer niet vliegen. Wel een poosje zonnend met z'n vleugels gespreid. H.LJ. Eland (13:00): Zat in een maïsper- ceel, is tweemaal opgestegen. Omstreeks 13.00 uur is hij opgestegen en cirkelde hij rond richting Middelburg. Degenen die 's middags kwamen had den pech: de vogel was rond de middag opgestegen en niet meer teruggekeerd. Er ontstond nog enige verwarring over het dode schaap. Erik Sanders: Het afgelopen uur tevergeefs gezocht naar de Vale Gier langs de Schee- weg, bij Middelburg. Het dode schaap was ook "gevlogen", dus de Gier zal naar een nieuw maaltje op zoek moeten. Het zou mij niets verbazen als de vogel gewoon nog in de buurt zit, zeker omdat-ie zijn buikje rond heeft kunnen eten. Het bos in Welzinge en het Ritthemse bos lijken mij mooie lokaties voor de vogel. Gerard Troost: Vanmiddag om 16.00 lag het dode schaap er nog wel (10 meter achter het hek); de gier was toen ook al weg. Jethro Waanders: Zelf ook nog wezen kijken, om 19:15 en 19:45 niets. Nog de omgeving afgezocht (onder andere Ram- mekens), maar geen gier. Maar zo'n beest kan natuurlijk overal zitten. Ies Goedbloed: Vanmiddag om 16.00 lag het dode schaap er nog wel (10 meter ach ter het hek), de gier was toen ook al weg. Oude-plek-theorie, werkt altijd goed, ook bij dode schapen. Voor de Stichting ARK was de Vale Gier op het dode schaap een mooi aanknopings punt de rol van kadavers in de natuur te promoten. Omdat ik het zelf wel een interessante discussie vind, heb ik twee persberichten (zie volgende pagina) naar aanleiding van de Vale Gier op Walcheren gekopieerd van de website van Stichting Ark (projectteam www.dooddoetleven. nl - juni 2008) De Vale Gier op Walcheren was een bij zondere ervaring die weer veel vogelaars op de been bracht. Wat ik overigens wel frappant vind, is dat de vogel tussen 5 en 8 juni 's avonds door niemand werd opgemerkt. Floor Arts 23e jaargang, nummer 2, december 2008 't Zwelmpje 19

't Zwelmpje | 2008 | | pagina 11