Inhoud Agenda Van de redactie 2 Agenda 3 Van de redactie 4 Bestuursperikelen 4 Even voorstellen 5 Perzische Meeuw bij Middelburg 10 Een Terekruiter in het Zandvoortweggebied 12 Westkapelle november 2007: influxen van Middelste Jagers, Stormvogeltjes en Kleine Alken 16 Vale Gier van 3 - 9 juni 2008 op Walcheren 22 Hybride Ringsnavelmeeuw x Stormmeeuw in het Zandvoortweggebied 24 Waarnemingen van vogels op Walcheren VWG-avond Woensdag 8 april Naast het huishoudelijk deel zullen we voor de pauze een rondje doen om te horen wat er zoal aan vogelonderzoek gaande is op Walcheren. Ook kunt u zelf zaken ter sprake brengen in de rondvraag. Na de pauze is er een mysterybirdcompetition, dit keer verzorgd door Jaco Walhout. Iedereen is welkom, ook introducés! Tot ziens op 8 april! 19.30 uur, MicMec-gebouw, Korenbloemlaan 5, Vlissingen BBQ Vrijdag 28 augustus Hoewel het nog een hal^aar duurt, nu alvast een aankondiging van deze smakelijke activiteit. Ook dit jaar zal de voorzitter gastheer zijn. Net zo traditioneel als de BBQ is de financiële bijdrage van telgroep Breskens. Daardoor zal slechts een geringe bijdrage van de leden gevraagd worden. Juist in de jaren waarin de VWG weinig actief was, bleek de BBQ een samenbindend karakter te hebben. Komt allen! Baaiweg 3, Westkapelle 2 't Zwelmpje 23e jaargang, nummer 2, december 2008 Februari 2009: de Vogelwerkgroep Walcheren hervindt zichzelf en gaat de weg omhoog. Nee, geen grote woorden. Het was best spannend. Na een aantal jaren kwakkelen, geen activiteiten, af en toe een Zwelmpje, lang soebatten om versterking van de gelederen, om een nieuwe penningmeester.moet dit zo doorgaan of gaat de stekker eruit? De optimisten kregen gelijk. Het doemscenario verdween, enthou siastelingen dienden zich op het laatste moment aan. Een voormalig voorzitter en oudgediende als algemeen bestuurslid, een duizendpoot als penningmeester en vormgever, en een SOVON'er als onderzoekscoördinator. Op de volgende pagina staat er meer over. In het volgende nummer een verslag van de op 18 februari gehouden jaarvergadering, die goed bezocht werd en waarin aardig wat plannen gesmeed zijn. Bovendien een nieuwe redacteur. Thomas rukt in, Corstiaan treedt aan. Thomas, bedankt je bijdrage, vooral het drukkerij-klaar maken, een tenenkrommende bezig heid soms! Nieuwe penningmeester Mario Aspeslagh neemt geweldig genoeg ook de taak van opmaken en versturen van 't Zwelmpje op zich. Geen kromme tenen voor Mario, want als vormgever heeft hij verstand van het vak. En passant heeft hij het blaadje ook in een nieuw jasje gegoten. Hij stelt zich straks voor. Een nieuw bestuur met nieuw elan, een nieuw jasje voor ons blad, een nieuwe redac teur: psychologisch goede ingrediënten voor een nieuwe bloei van de werkgroep. Nu jullie leden nog. De jaarvergadering werd in ieder geval goed bezocht. Vogels kijken heeft geen push nodig, wel erover schrijven. Doe eens wat voorstellen voor activiteiten samen. Laat je gezicht eens zien. Schrijf een stukje. Genoeg meningen binnen de vwg, dus doe bijvoorbeeld eens iets column-achtigs. Alles is interessant, als het maar een raakvlak met vogels heeft. Bijzonder of gewoon, het is allebei bij zonder. Waar komen die ganzen op Walcheren eigenlijk vandaan? Of die vele Kleine Zwanen van deze winter? Of die meeuwen op Westkapelle? Genoeg mensen die af en toe een ringetje aflezen. Met dit nummer sluiten we 2008 af. Over ruim een maand zal het volgende uitko men. De stukjes in dit nummer zijn bijdragen die recent of al wat langer geleden zijn ingeleverd. Floor zet de Vale Gier van vorig jaar in het zonnetje en Thomas laat de ongelooflijke zeetrek van november 2007 nog even leven. En wisten jullie al van de Perzische Meeuw bij Middelburg? Karel en Gido doen er verslag van. Over bladvulling gesproken! Het nummer heeft wel een wat hoog zeldzaamhedengehalte, maar dat hopen we de volgende keer anders te doen. Hartelijk bedankt, auteurs! Corstiaan en Johannes 23e jaargang, nummer 2, december 2008 't Zwelmpje 3

't Zwelmpje | 2008 | | pagina 3