Inhoud Redactioneel Agenda Notulen jaarvergadering 2008, 18 februari 2009 3 Notulenjaarvergadering2008 6 Massale trek van mezen langs de Nolledijk 8 Een Kleine Geelpootruiter in *t Vroon van Westkapelle 10 Een 'kuhls pijlstormvogel' op 21 november 2008 langs Westkapelle 12 Midwintertelling januari 2009 17 Waarnemingen van vogels op Walcheren Een volgend Zwelmpje... We hoorden veel positieve geluiden over de nieuwe 'look'. Complimenten, Mario! De fotoafdruk is ook stukken beter geworden. En met veel Walcherse fotografen hebben we zo inmiddels een mooi versiermiddel. Dat was tien jaar geleden heel anders. Maar goed, toen hadden we de tekeningen van Jaco. Corstiaan maakt een inhaalslag met de waarnemingen. Thomas laat de mezentrek langs de Nolledijk vorig najaar nog even leven en Rob doet dat met de Kleine Geelpootruiter van 't Vroon op Westkapelle. Nog even wat het Vroon betreft, de Vorkstaartplevier van dit voorjaar heeft dit nieuwe gebiedje nu echt op de kaart gezet. En anders doet Floor dat wel in de komende nummers. Hij heeft namelijk de broedvogels en de steltloperaantallen ervan bijgehouden. Corstiaan en Johannes BBQ Vrijdag 28 augustus Alvast een aankondiging van deze smakelijke activiteit. Ook dit jaar zal de voorzitter gastheer zijn. Net zo traditioneel als de BBQ is de financiële bijdrage van telgroep Breskens. Daardoor zal slechts een geringe bijdrage van de leden gevraagd worden. Juist in de jaren waarin de VWG weinig actief was, bleek de BBQ een samenbindend karakter te hebben. Komt allen! Baaiweg 3, Westkapelle VWG-avond Woensdag 16 september Zet deze datum alvast in je agenda. Nadere details volgen nog. Iedereen is welkom, ook introducés! Tot ziens op 16 september! 19.30 uur, MicMec-gebouw, Korenbloemlaan 5, Vlissingen 2 'tZwelmpje ^4 24e jaargang, nummer 1,juni 2008 Aanwezig: Peter Meininger, Corstiaan Beeke, Mario Aspeslagh, Winand Halfwerk, Pieter Beeke, Thomas Luiten, Jos Tramper, Koos Minnaar, Jan Hengst, Rob Sponselee, Jaco Walhout, Gido Davidse, Niels de Schipper, Ies Meulmeester, Floor Arts, Wouter van Zandbrink, Pim Wolf. Afwezig met kennisgeving: Arjen van Gilst Na een kort welkom door Wouter geeft Pim een bondige toelichting op de activi teiten in 2008. Corstiaan geeft de vergadering inzicht in de financiële toestand van de vereniging en leest het rapport van de kascommissie voor. Wouter neemt daarna afscheid van twee bestuursleden (Corstiaan en Pieter) en van de helft van de oude redactie, Thomas Luiten. Alledrie oogsten, voor bewezen diensten, bonnen en applaus. Na het terugblikken over het voor de vereniging zeer rustige 2008 stelt Wouter het nieuwe bestuur voor: Voorzitter: Penningmeester: Secretaris: Lid Planologie: Coördinator Onderzoek: Wouter van Zandbrink Mario Aspeslagh Pim Wolf Floor Arts Gerard Troost De aanwezigen kunnen zich in deze kandidaten vinden. Wouter geeft toelichting op de nieuwe plannen: diverse VWG-avonden met vergade ring, projectbespreking en napauzeprogramma. Meer planologie, meer uitwisseling van kennis en ervaring. Meer ondersteuning van de leden, onder andere in rapporta ges in het Zwelmpje. In 2009 komen vier Zwelmpjes uit en een"inhaalnummer"voor de jaargang 2008. Begroting VWG Walcheren 2009: Begrote kosten 2009 Rabobank 105,- KvK 30,- ZMF 20,- Website 75,- SOVON 20,- Kosten lezingen 200,- Zwelmpje (4 maal incl. porto) 900,- Totaal kosten 1.350,- Rabobank saldo per 31 december2008 3.643,43 Aantal leden per 31 december 2008 63 24e jaargang, nummer 1, juni 2008 'tZwelmpje 3

't Zwelmpje | 2009 | | pagina 3