Bij een uitgavenpatroon van 1.350 euro legt het bestuur de jaarvergadering twee alternatieven voor. Er is gekozen worden voor het handhaven van de contributie op 18,00 (inkomsten 63 maal 18,00 1.134,00) gecombineerd met het aanspreken van de reserve voor een bedrag van 216,00. Het aanspreken van de reserve is naar het inzicht van het bestuur zonder meer verantwoord. De hoogte van de reserve ten opzichte van niet-stuurbare jaarkosten, is buitenproportioneel. Dit wil het bestuur combineren met een opdracht aan alle leden om zich in te spannen het ledental te vergroten. Om te beginnen wil het bestuur de verenigingsavonden ook openstellen voor introducés. Voorstel is dus om: in te stemmen met de begroting van de begroting van de kosten 2009; in te stemmen met het vaststellen van de contributie op 18,00 en de reserve aan te spreken voor 216,00; actief introducés mee te nemen naar verenigingsavonden. De voorstellen worden aangenomen. Enkele bekende "vogelaars"die nog geen lid zijn krijgen een Zwelmpje en een brief als uitnodiging. Lopende zaken Wat de website betreft, Peter ziet nog steeds potentie in de DeltaBirding-site, maar er moet nog veel gebeuren voordat we er wat mee kunnen. Pim neemt contact op met Jethro Waanders. In de tussentijd komt er een sobere website, waar in ieder geval de belangrijkste informatie eenvoudiger te vinden is. Rondvraag Peter merkt op dat er een enorme kapwoede heerst op Walcheren: her en der kaal slag, minder en minder luwe hoekjes. Peter vraagt of de VWG hier eventueel een rol in kan spelen. Wouter vertelt dat de discussie hierover al vijf jaar geleden is gevoerd en dat toen wel enige aanpassingen in de fasering en omvang is aangebracht. Floor legt uit waarom de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Doel is om de wegheggen op te bouwen uit perevuur-resistente rassen. Ook de iepen zijn gerooid om schade, kosten en claims te vermijden. Wat er nu gerooid is, blijft twee jaar kaal en wordt daarna herplant maar niet eerder dan nadat de sloten en de akkerdammen zijn verbreed. Bij de diverse gemeenten is gematigde belangstelling om de beplanting en uitvoering zo milieuvriendelijk uit te voeren. Niels meldt dat Vogelbescherming Nederland nog een Wetland-Wacht zoekt voor het Veerse Meer (deel is ook mogelijk). Belangstellenden kunnen mailen naar nielsde@ zeelandnet.nl. 4 'tZwelmpje 24e jaargang, nummer 1,juni 2008 Jaco heeft rapporten geschreven over inventarisaties in Middelburg en biedt aan om die naar leden te zenden Jos merkt op dat de VWG lid zou kunnen worden van de Stichting Tuin/Hof van Wal cheren. Blijven we in ieder geval op de hoogte. In de PZC stond een stukje over de wens van stichting De Red Lobsters voor een duikplek voor invaliden in Westkapelse Kreek. Wouter neemt contact op met de verantwoordelijke wethouder, met name ook over een eventuele meerjarenvisie. Koos kaart de kringmap aan. Corstiaan biedt aan om een kringmap te maken; belangstellenden kunnen in de pauze op de lijst intekenen. Wensen voor ruilabon- nementen kunnen naar Corstiaan. Een actuele ledenlijst zal via het Zwelmpje naar alle leden gaan. Jaco stopt op 1januari 2010 als SOVON-districtscoördinator voor Zeeland en zoekt een vervanger. Taken bestaan uit het coördineren van de tellingen van kolonievogels en het coördineren van de gegevensverzameling van de zeldzame broedvogels. Jaco stuurt een wervende tekst naar het Zwelmpje. In april komt Jaco samen met Karel Leeftink een verhaal houden over de inventarisatie van Boomkruiper en mezen op Walcheren. Huiszwaluw is Zeeland-dekkend geteld. Resultaat is 315 paar op Wal cheren, zeer pover. Zwaartepunt is op Westkapelle. Gerard geeft een korte presentatie van de telgegevens van de Walcherse Midwinter telling. Opvallende zaken: slechts twee Kleine Zilvers (was 19 in 2008), zes IJsvogels (was 14 in 2008) en veel eenden. Gerard maakt een stukje voor het Zwelmpje. Op verzoek van Alex Wieland wordt in 2009 de Roodborsttapuit provinciebreed geïn ventariseerd. Er is een kaart waarop mensen op een stuk kunnen intekenen. Er vindt een Scholekster-telweekend op 2-3 mei plaats. Gerard geeft een korte toelichting op doel en methode. Er moeten flink wat atlasblokken op Walcheren geteld te worden (dezelfde blokken als in het Atlasproject). We nemen de telperiode wat ruimer. Gerard heeft een kaart bij zich waar de aanwezigen op de atlasblokken kunnen intekenen. Floor doet een algemene oproep tot deelname aan de Planologie Werkgroep. In het kader van de boekenweek (half maart) geeft Floor op 16 maart om 19.45 uur een lezing in de Bibliotheek van Middelburg rond het thema 'Vogels en Vogelboeken'. Op zaterdag 21 maart om 7.00 uur is er een aansluitende excursie in het Nollebos. De vergadering wordt gesloten om 21.05 uur. Pim Wolf, secretaris 24e jaargang, nummer 1, juni 2008 'tZwelmpje 5

't Zwelmpje | 2009 | | pagina 4