Even voorstellen: Agnès Bimmel Foto: les Melmeester Bovenstaande foto toont een adulte Baltische Mantelmeeuw gefotografeerd op 22 oktober 2008 op de zeedijk van Westkapelle. Let op de mahonietint in de donkere bovendelen (bekijk de kleurenversie van deze zwelm op www.vwgwalcheren.nl), de gesleten handpennen en de kleine mirror op P10. Dank Foto's zijn van Pim Wolf, Jaco Walhout en mijzelf. Met dank aan Ruud Altenburg, Theo Muusse en Mars Muusse voor aanvullingen en commentaar op dit artikel. Belangrijke bronnen Gibbins, C.N. 2004. Is it possible to identify Baltic and Heuglin's Gulls? Birding Scotland 7:154-186. Jonsson, L. 1998. Baltic Lesser Black-backed Gull Larus fuscus fuscus - moult, ageing and identification. Birding World 11:295-317. Zie verder ook http://gull-research.org/papers/paper.html, waar bovenstaande artikelen en nog veel meer online te lezen en te downloaden zijn. Op http://www.iesmeulmeester.nl is meer informatie en foto's te vinden van een deel van de in dit artikel genoemde vogels. 14 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 1, oktober 2011 Vwg-lid Agnès Bimmel laat weten hoe ze geniet van het vogels kijken en hoezeer ze de vogelwerkgroep waardeert. Hallo beste mensen van de vwg, Ik zal me even voorstellen. Mijn naam is Agnès Bimmel (uitspreken als Anjès), 53 jaar oud, woonachtig in Ritthem en getrouwd met Jan. En dan is er nog mijn trouwe viervoeter Sam, de Borderterriër, die me altijd vergezeld op mijn zoektoch ten naar vogels. Hoe is mijn interesse voor vogels begonnen? Altijd al ben ik een natuurmens geweest. Als kind struinde ik graag door de bossen, en toe we in Zuid-Limburg woonden was ik helemaal in mijn element. Ongeveer zes jaar geleden, toen ik werkzaam was in de paardensport, kon mijn paard door een blessure niet meer mee doen aan de hogere dressuurproeven. Ik ben toen met het wedstrijdrijden gestopt en ben recreatief gaan rijden. Tijdens die bui- tenritten zijn de vogels me steeds meer gaan boeien. Jaren later maakte ik kennis met Floor Arts tijdens de vogelexcursies van de Ge meente Middelburg. Hij stelde voor om iets meer te gaan doen met mijn interesse voor vogels en beginnende vogelkennis. Hij stelde het MUS-project van SOVON voor. Dit doe ik nu voor het derde jaar met veel plezier. Ook ben ik lid geworden van jullie vogelwerkgroep. Daardoor leer ik weer meer en vind ik het steeds boei ender worden. Vooral het mee kunnen gaan met ervaren tellers vind ik geweldig en leerzaam. Wat is het toch een mooie hobby! Waar je maar bent en wat voor leeftijd je hebt, overal kun je vogels kijken. En dan heb ik nog niet gesproken over het steeds weer opnieuw ontdekken van vogelsoorten die je nog niet gezien of gehoord had. Want dat hoort toch zeker bij het vogels kijken, het blijft verrassend! Neem nu mijn eigen woonplaats. Super toch, allerlei biotopen op loopafstand! En als ik 's nachts niet kan slapen, hoor ik zelfs uilen. Elke dag ga ik met mijn hondje een aantal keren op pad. Zo combineer ik mijn hobby met het uitlaten van de hond. Sam heeft geleerd niet achter wild aan te gaan en komt bij me staan als ik door mijn kijker sta te kijken. Over het algemeen houdt hij zich rustig. Op deze manier kom ik overal in de omgeving, waardoor ik een redelijk beeld krijg van wat er aan vogels aanwezig is, los van wat ik kan herkennen natuurlijk. Op de fiets ga ik geregeld verder van huis om andere gebieden te bezoeken. Heerlijk! Op vakantie is het helemaal het einde. Als het even kan, ga ik er op uit, genieten van de omgeving en op zoek naar vogels. Later als we lekker zitten te luieren en alle heerlijkheden van de streek proeven, luister ik naar vogelcd's of zoek ik in vogel boeken om mijn nieuwe ontdekkingen te vinden. Jan raakt ook al enigszins besmet! Hier een aantal vogelsoorten die ik in onze vakantie^ voor het eerst zag, soms heel dicht bij! Neem de Vogezen: Ge- kraagde Roodstaart, Roodborsttapuit, Grote Gele Kwikstaarten; De Jura: Wa- 26e jaargang, nummer 1, oktober 2011 ^4 'tZwelmpje 15

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 9