Naam team Crex Crex (Corstiaan Beeke, Pieter Beeke, Thomas Luiten, Johannes Luiten) Hoe hoog zijn jullie geëindigd? Winnaar! Met 115 soorten. Wat was de strategie? Zo lang mogelijk op Westkapelle blijven hangen, net als onze vorige gewon nen Big Day. Lekker vertrouwd de bosjes, hoekjes, ruigtes, plasjes en golfles afspeuren. De veelzijdigheid van Westkapelle uitbuiten dus. De strategie op een ander vlak was die ene Boompieper en die Geelpootmeeuw of Grote Jager met behulp van knipogen, schuinse blikken of opgetrokken wenkbrauwen aan elkaar door te geven en medevogelaars de soort niet te gunnen. Wat waren jullie beste soorten? We hadden geen klappers. We waren blij met onze eerste Grote Zilverreiger om 07.00 uur, maar daar volgden er meer van, voor elk Big Dayteam zelfs. Een Grote Jager langs Westkapelle was ook een mazzeltje. Leukste moment van de dag? Toen niet het leukste, maar achteraf wel iets om hard over te lachen: in de schemer, op een parkeerplaatsje bij 't Vroon, met iedereen in vrolijke jongens achtige stemming, rijdt Pieter met auto over Thomas' rugzak heen. Dure lens in drie stukken. In één zin een kwalificatie van de dag... Spannend en ontspannend tegelijk. Volgend jaar weer? Welke maand dan? Graag weer volgend jaar, met evenveel concurrentie. In april of oktober. 16 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 Naam team Zondernaam (les Goedbloed, Peter Goedbloed, Coen Wisse) Hoe hoog zijn jullie geëindigd? 97 soorten. Wat was de strategie? Zo veel mogelijk plekken bezoeken met extra aandacht voor Westkapelle e.o. Wat waren jullie beste soorten? Velduil, IJsvogel Leukste moment van de dag? Toen we erachter kwamen dat het winnende team de Velduil niet had, die voor hen toch duidelijk te zien moet zijn geweest (wij stonden bij het Vroon, zij op de zeedijk). Daarnaast vonden we het weer erg gezellig in Batavia. In één zin een kwalificatie van de dag... Slechts een aanloop naar volgende keer, de gouden verrekieker zal ons dan ten deel vallen. Volgend jaar weer? Welke maand dan? Zie vraag 5, misschien is midden oktober nog beter. Johannes Luiten 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 'tZwelmpje 17

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 10