Voorjaar Maart Roodhalsgans, Oude Veerseweg, 2 maart 2011. Foto: Corstiaan Beeke Februari Naast de groep 'witbuiken' bij Domburg waren er op 05/02 nog elf Witbuikrot- ganzen aanwezig bij de Oranjedijk, Vlissingen (P. Ruiters). Op 08/02 zag JT een Roerdomp in het meest oostelijke puntje van de Oostkreek van WK. Een mooi groepje van 12 Pestvogels was op 16/02 aanwezig in de wijk Rosenburg, Vlissingen (PP). Twee Roodhalsganzen verbleven vanaf 21/02 in het Zandvoort- weggebied (TL). De vogels deden ook nog de weilanden rondom Schellach en het Oude Veerseweggebied aan en werden daar voor het laatst gezien op 02/03 (CB). Slechts één keer eerder werd een duo Roodhalsganzen op Walcheren gezien (januari 2000, Oude Veerseweggebied). Bonte Kraai, Westkapelle, 14 februari2011. Foto: Thomas Luiten 26 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 Het is al even geleden dat we zo lang mooi weer hadden als in het voorjaar van 2011. De laatste jaren wordt er (mede dankzij de recente natuurontwikkelings gebieden) door steeds meer Walcherse vogelaars fanatiek op Walcheren gevo geld. In het kader van de Walcherse jaar lijst werd er zelfs af en toe serieus geteld aan de aanzet van de Veersedam. Eén en ander resulteerde in een voor Walcherse begrippen op vogelgebied leuk voorjaar. Omdat veel leuke soorten op trek werden waargenomen, moest je wel net op de juiste tijd op de juiste plek zijn. Op 4 mei hadden Thomas Luiten en Pieter Beeke dat in elk geval goed begrepen. Zij ont dekten die dag een superdwaalgast op Westkapelle. Lees en geniet! Verrassend voor wat betreft de plaats was een Roodkeelduiker die op 04/03 ter hoogte van Kleverskerke in het Kanaal door Walcheren zwom (KM). Vermoedelijk diezelfde vogel werd op 13/03 bij de slui zen van Veere en op 18/03 op het Veerse Meer ter hoogte van de Campveersche To ren gezien (KVV/JW). Mooi op tijd was de Rode Wouw die op 08/03 over Vlissingen vloog (R. van Tiel). Na deze vogel werden er dit voorjaar nog vijf Rode Wouwen ge meld (twee in maart, een in april en twee in mei). Op 13/03 vloog een Geelgors in zuidelijke richting over de zeedijk van WK (JW). Een groepje van vijf Kraanvogels vloog op 15/03 richting oost over Vrou wenpolder (J. Drijfhout). Op 27/03 werd een sterk kunststukje van vorig jaar her haald: PAW en SL wisten een aangekon digde Reuzenstern (Zeebrugge) vanaf de Boulevard van Vlissingen op te pikken. De vogel vloog de Oosterschelde op. April Op 01/04 werd een adulte ongeringde Dwerggans opgemerkt in de natuur- Rode Wouw, Westkapelle, 25 maart 2011. Foto: Thomas Luiten 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 'tZwelmpje 27

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 15