W Zomertaling, Westkapelle, 29 april2011. Foto: Thomas Luiten Fluiter, Ritthem, 26 april2011. Foto: Jaco Walhout 30 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 Veersedam (MK, PAW). Op 25/04 en 26/04 stond er eindelijk weer eens een echte Strandplevier in het Vroon (PAW, JW, SL MK) en op 25/04 zag PAW ook nog kort een Draaihals op het beroemdste opslag- terreintje van Nederland (WK dus). Die zelfde dag zong er een Fluiter in het bos bij Rammekens (AB). Op Koninginnedag was er kort een vrouwtje Strandplevier aanwezig in het Vroon (RS). Bovendien ontdekte GD deze dag twee zingende Fluiters in Oranjezon. Mei Tamelijk spectaculair was de doortrek van Bosruiters op 01/05. RS telde minstens 47 exemplaren in het Vroon, die steeds enige tijd ter plaatse waren voordat ze doortrok ken. Een ander opvallend dagtotaal is dat van 219 trekkende Noordse Sterns langs 't Kiekuus op 03/05 (JW, RS). Dat 04/05/2011 voor altijd geschiedenis is, komt niet doordat er die dag bij 't Kiekuus een Velduil werd gezien (PB, TL). De wer kelijke reden dat deze datum vetgedrukt in de analen staat, is dat TL en PB op de restanten van Camping Moens (tussen WK en Domburg) de eerste twitchbare Cirlgors van Nederland ontdekten. Door dat de ontdekkers urenlang volhielden en bijtijds groot alarm sloegen, werd deze vogel in de loop van de middag en avond nog door meer dan 100 vogelaars uit het hele land gezien. Meer over deze specta culaire ontdekking elders in dit nummer. Een bijzonder leuke bijvangst voor de eerst gearriveerde Walcherse vogelaars was een overvliegende roepende Bijen eter (PB, TL e.a). Helaas werd deze vogel niet gezien. Op Bevrijdingsdag telde JW niet minder dan 55 Engelse Kwikstaar ten bij de manege en het Vroon van WK. Een ongekend hoog aantal! Een dag la ter zag NdS een Draaihals in Oranjezon. Platgereden Draaihals, Aagtekerke, 9 mei2011. Foto: Jaco Walhout 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 'tZwelmpje 31

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 17