Big Day op Walcheren op 24 september 2011 verhalen over wat de Volvo had door staan aangezet. Die verhalen gingen over Roodhalsganzen en andere aansprekende soorten zoals een Dunbekwulp, over ge doe bij de onderlinge grenzen van de Oostbloklanden en de speciale tarieven voor buitenlanders die de Roemeense politie hanteerde, wanneer hun pet naar het vaststellen van verkeersovertredingen stond. Voorts over die ene keer dat in een aardedonkere nacht de auto plots middenin een op weg dravende kudde runderen belandden en die middag dat ik aan het einde van Insula Lupilor de auto reddeloos vast in de prut wist te parkeren. En dan het verhaal van de handtekening waarin Tom, toen hij een in het Roemeens gesteld suspect stuk te ondertekenen kreeg, ingenieus het woord 'sans préjudice'onderbracht. En natuurlijk kwam Peter Scott aan bod, die, toen hij in 1971 ook een paar maal per dag voor zijn huurkever met de voetpomp aan de gang moest, al gauw de Volvo verkoos. Eenmaal in Heinkenszand achter het stuur van de schitterend gerestaureerde 96- 35-MR gingen de gedachten aardig op hol en draaide het brein steeds nieuwe films af met beelden en herinneringen, een film van vogels, mensen, landschap pen en voorvallen. Daarbij ging het om komische gebeurtenissen, verbazingwek kende maar soms ook griezelige narrow- escapes. Met die drie tochten naar en in de Dobrogea waren in totaal zo'n 20.000 kilometer gemoeid geweest. Terug thuis in Maasdam zond ik een mail aan Erik Lebret over de oude Volvo van zijn vader. Die mailde direct enthousiast terug met onder andere de complimen ten aan Jan Willemse. Daarbij sluit ik mij graag aan. Gerard Ouweneel 12 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 Naam team Westmalle Tripel (Gido Davidse, Karel Leeftink, Rob Sponselee, Jaco Walhout) Hoe hoog zijn jullie geëindigd? 104 soorten. Wat was de strategie? De strategie bestond uit het rondkoekeloeren op een beperkt aantal (ten dele min of meer onbekende) plekken in de ruime omgeving van Westkapelle. Meer soorten met minder kilometers dus. Behalve het vogels kijken, waar de term "op het gemakje" tot ieders genoegen vaak werd gebezigd, werd ook de inwendige vogelaar niet vergeten in de Westkaap. Beginnen op een hoge duintop bij Zoutelande was een goede zet (land en zeetrek). Wat waren jullie beste soorten? Smelleken en Grote Zilverreiger Leukste moment van de dag? Het leukste moment van de dag was wat mij betreft toch wel het heffen van de kelken op het einde. En die eerste slok. In één zin een kwalificatie van de dag... Een kwalificatie: hoge verwachtingen, weinig klappers, weinig wind, mooie vogels weliswaar en fantastisch weer. Volgend jaar weer? Welke maand dan? Volgend jaar weer. Vast. Het najaar is toch altijd spannend (in je hoofd in ieder geval wel.). Naam team Stram maar nog niet stijf (Rienk Geene, Peter Meininger, Pim Wolf, Wouter van Zandbrink) Hoe hoog zijn jullie geëindigd? 105 soorten. Team 'Stram maar nog niet stijf' deed gelukkig wel mee op de Big Day, maar liet het afweten bij deze nabeschouwing. 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 'tZwelmpje 13

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 8