Hoe hoog zijn jullie geëindigd? Naam team Team Jaap Kolijn, Mark Goedbloed, en Izak Westrate Wij zijn als laatste geëindigd: 87 soorten. Wat was de strategie? We hebben vooraf niet echt een strategie bedacht, maar hebben ons alleen geconcentreerd op het gebied rond Westkapelle. We hadden geen zin om lang te rijden en zijn allemaal niet superbekend op Walcheren. Dat kwam waarschijn lijk omdat we pas de dag ervoor een team waren. Daarom ook behoorlijk wat soorten gemist of soorten wel gezien maar niet opgeschreven. Wat waren jullie beste soorten? Onze beste soort van de dag was de juveniele Vorkstaartmeeuw. Voor Jaap persoonlijk een nieuwe Nederland-soort en erg mooi kunnen zien. Omdat we rondom Westkapelle hebben gevogeld, hebben we verschillende perioden over zee gekeken. Dit resulteerde uiteindelijk in een Noordse Pijlstormvogel die door maar weinig andere teams werd gezien deze dag. Een mooie IJsvogel bij de Westkappelsche Kreek is natuurlijk altijd mooi. Leukste moment van de dag? De natuurlijk altijd aanwezige teamstrijd is altijd leuk om mee te maken. Verder natuurlijk de Vorkstaartmeeuw. In één zin een kwalificatie van de dag... Prachtige en gezellige vogeldag! Volgend jaar weer? Welke maand dan? Jazeker! Tijd maakt ons persoonlijk niet heel erg veel uit. De voorjaars- en najaarstrek maakt het natuurlijk extra spannend. 14 't Zwelmpje 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 Naam team JPR (Jan Tuin, Peter Roelse, Roger Joos) Hoe hoog zijn jullie geëindigd? We zijn als gedeelde derde geëindigd: 104 soorten. Wat was de strategie? Fietsen mee tot in Westkapelle en daar alles op de fiets. Na koffie en gebak bij Jan Tuin in de tuin met de auto de rest van Walcheren doen en de laatste uurtjes opvullen door over zee te turen. Wat waren jullie beste soorten? Ooievaar, Kerkuil, Vorkstaartmeeuw, Grote Jager Leukste moment van de dag? Fantaseren over alle moois wat we gingen ontdekken, voorpret met daarbij horende strategiebepaling bij Peter Roelse thuis. In één zin een kwalificatie van de dag... TOP! Volgend jaar weer? Welke maand dan? Mei? Misschien werkgroepen van andere delen uitnodigen? 26e jaargang, nummer 2, februari 2012 'tZwelmpje 15

't Zwelmpje | 2011 | | pagina 9