Streep en Azigo binnen een week! Als je als fanatieke Walcherse vogelaar een weekje weggaat in de beste tijd van het jaar, loop je een zeker risico. Je zult maar net die week een geweldige soort op je eigen eiland missen! Al tien jaar lang leid ik de tweede week van mei met veel plezier een soort outdoorkamp voor pubers in Duitsland. En hoewel dit op het gebied van vogels op Walcheren een prima week zou kunnen zijn, heb ik in al die jaren volgens mij nog nooit echt iets zeldzaams gemist. In 2010 viel Hemelvaartsdag in de tweede week van mei, dus gingen we een weekje later. Daardoor miste ik niet de Citroenkwikstaart bij Westkapelle. En die fantastische Morinelplevie- ren die Rob bij Aagtekerke ontdekte tijdens mijn kampweek (2010), zaten er nog toen ik terugkwam. De Cirlgors werd vorig jaar gelukkig net een paar dagen voor mijn vertrek ontdekt. Die had ik ook niet graag gemist! Dit jaar miste ik bijna de Kwartelkoning die op 8 mei bij Zoutelande werd ontdekt. Ik hoorde hem na de kampweek op zaterdagochtend 12 mei. Enkele uren daarna werd het veld waarin de vogel zat te roepen gemaaid. Daarna is de vogel niet meer gehoord... Toen ik dit jaar terug kwam uit Duitsland, realiseerde ik me dat het voorjaar al aardig begon op te schieten. Hoewel, het was pas half mei en ik had op Walcheren toch al veel leuks gezien dit jaar. In Oranjezon een Pallas' Boszanger en een Hop, bij Westkapelle een Papegaaiduiker, twee Kleine Burgemeesters, een Koereiger, een Draaihals en een Rood kopklauwier en in Aagtekerke een Roze Spreeuw. Op maan dagochtend wilde ik voordat ik naar school ging eigenlijk nog 'de Zandvoortse doen; maar ik koos toch maar voor een extra uurtje slaap. Op school zag ik dat Thomas twee Steltkluten had ontdekt in het gebied... Gelukkig bleven ze de hele dag. Vastbesloten dat dit deze week niet nog een keer ging gebeuren, stond ik de volgende dag (15 mei) om 7.00u langs de K. de Vosweg bij 't Vroon. Het zag er spannend uit, maar de aantallen steltlopers vielen me toch wat tegen. Opeens viel mijn oog op een Gestreepte Strandloper, hele maal vooraan op het schelpeneilandje. Deze vogel liet zich prachtig zien en vloog zelfs twee keer over het water naar me toe om op een meter of 25 wat te foerageren. De 'streep' kon de rest van de dag en de dagen erna door alle belang stellende vogelaars uitgebreid worden bekeken. Hij bleef Gestreepte Strandloper, Westkapelle, 16 mei 2012. Foto: Corstiaan Beeke tot de avond van 17 mei, veelal in een uitloper van de grote plas dicht langs de Hogeweg. Om 19.30u die avond riep de vogel heel regelmatig, wat soms duidt op een aanstaand vertrek. Een kwartiertje later kon ik hem nergens meer vin den. Dit was pas de eerste voorjaarswaarneming van deze soort op Walcheren. De tweede voorjaarswaarneming volgde echter al ruim twee weken later. Toen iedereen dacht dat het voorjaar echt voorbij was, ontdekte Jaco op zaterdag 2 juni op exact de zelfde plek twee Gestreepte Strandlopers bij elkaar. Thomas en Pieter waren in de buurt en konden aanschuiven. Deze vogels vlogen echter al na 25 minuten op en verdwenen hoog over zee richting Engeland. Dit waren de vierde, vijfde en zesde Gestreepte Strandloper op Walcheren. De eerste drie werden in het najaar gezien. Opvallend, maar niet echt verrassend is dat het Vroon nu vijf van de zes 'strepen' op zijn naam heeft staan. Vanaf zondag 13 mei had ik in het Zandvoortweggebied twee Goudplevieren in de smiezen. Ze foerageerden op een pas ingezaaide akker langs de Stenen Kruisweg. Die week zag ik het duo vrijwel dagelijks. Merkwaardig genoeg zag 12 't Zwelmpje 27e jaargang, nummer 2, december 2012

't Zwelmpje | 2012 | | pagina 12