Redactioneel Agenda Roze Spreeuw in Aagtekerke Zeeuwse Vogelaarsdag - 28 september Het is dit jaar onze beurt om de Zeeuwse Vogelaarsdag te organiseren. Gelukkig is er op Walcheren genoeg te zien en te doen. Heeft u ideeën voor de invulling van die dag? Laat het ons weten op het forum of via een e-mail. Voor u een nieuw Zwelmpje. Geniet van de foto's in kleur. Geniet van de mengelmoes aan artikeltjes. Floor Arts gaat u op grondige wijze bezighouden met de broedresultaten van Kluten in het Noordervroon. Corstiaan Beeke schrijft over Sjaak de Sloper en het Zwelmpje zou geen Zwelmpje zijn als verhalen over zeldzame vogels ontbraken. Schrijf gerust zelf ook eens over een voor u bijzondere belevenis. De andere lezers zullen ervan genieten. Tot ziens op de jaarlijkse zomerbarbecue aan de Baaiweg bij Westkapelle of op de Zeeuwse Vogelaarsdag of op een van de andere activiteiten. Corstiaan Beeke en Johannes Luiten BBQ - 30 augustus Ook dit jaar weer bij onze voorzitter in Westkapelle Big Day - 12 oktober De Big Day wordt dit jaar weer georganiseerd door Roger Joos. Starttijd 0.00 uur. Eindtijd 18.00 uur. Teams van minimaal 2 en maximaal 4 personen. We eindigen met zijn allen om 18 uur in café Kasteel van Batavia te Westkapelle. Je kunt je bij Roger Joos aanmelden voor 1 oktober op: rosali@zeelandnet.nl of 06-19640572 Foto: Corstiaan Beeke Op 27 april 2012, zes dagen na mijn 14e verjaardag, kwam ik thuis na een lange schooldag. Mijn vader zag een vreemde vogel in onze achtertuin. Meteen zag ik dat het een Roze Spreeuw was! In Nederland een zeldzame soort, die ik ook nog nooit eerder had gezien, zit zomaar op een heel goede dag in je achtertuin! Achteraf zei mijn moeder dat hij er al de hele dag zat, maar ze dacht dat het een ekster was die met verf had zitten spelen. Nog voor het eten heb ik de waarneming ingevoerd op www.waarneming.nl. Gelukkig aten we stamp pot, zodat we snel klaar waren. Na vijf minuten belde de eerste andere vogelaar. Vervolgens werd ons rustige dorpje overvallen door een invasie van ongeveer 25 vogelaars. Veel kinderen liepen de Roze Spreeuw achterna, die nog een paar keer van straat en boom wisselde. De volgende dag regende het pijpenstelen. Des ondanks liepen er nog vogelaars met regenpakken rond, op zoek naar de Roze Spreeuw. Helaas, want de vogel was gevlogen. Ik heb genoten van deze ervaring en van dit verlate verjaardagscadeau. Sven Wisse

't Zwelmpje | 2012 | | pagina 3