Na een kwartier al een Roodkopklauwier Westkapelle, vrijdag 4 mei 2012. Ik heb een dag vrij. Het is aan het eind van de middag, het is half vijf en ik besluit om nog even met de kinderen tot de 'gluurmuur' te rijden. Ik beloof mijn vrouw dat we op tijd terug zijn voor het avondeten. Zo doen we dat wel vaker, mijn oudste dochter Anneroos van drie achterop en Maarten die bijna vijfjaar is op zijn eigen fiets naast me. Het is een hele optocht en eenmaal ter plekke struinen de kinderen dan wat rond en kijken we naar vogels. De kinderen hebben al een eigen verrekijker en hun soortenkennis is gezien hun leeftijd opvallend hoog. Jong geleerd is... Na tien minuten fietsen zijn we aangekomen bij de kruising met de Pantegemsweg, groet ik Jan Tuin die over de Oude Zandweg fietst en kijken we even over de ruigte langs deze weg. Een Roodborsttapuit vangt er vliegjes. We fietsen verder, maar amper 25 meter verder zie ik een "witte bol" in de struiken zitten. Toch maar even stoppen. Ik pak mijn verrekijker en zoonlief vraagt geïnteresseerd wat ik zie. "Een Roodkopklauwier!" Ik ken deze soort sinds vorig jaar na Pinksteren toen Jos Boot er eentje aan de andere kant van Westkapelle, achter Hotel Zuiderduin, ontdekte. Begin dit jaar heb ik een Canon 500D met 300mm-lens ge kocht. De kwaliteit van de foto's gemaakt met deze camera is beter dan mijn Powershot SX20IS. Bovendien is het for maat camera met lens nog steeds goed hanteerbaar om bij de hand te hebben. Snel schiet ik een paar bewijsplaatjes. Dan is de vogel gevlogen en vinden we 'm niet meer terug. Wat nu? Zo'n prachtwaarneming wil je delen met anderen, maar ik heb bij vertrek een andere jas aangetrokken en daardoor mijn mobiel vergeten. Terug naar huis fietsen dan maar? Dat zullen de kinderen niet leuk vinden. De oplossing dient zich vanzelf aan. Stapvoets rijdt een voor mij bekende rode Volkswagen Golf de Hogeweg op. We fietsen naar Pim Wolf toe en ik laat hem mijn foto's zien. Behoedzaam zoekt hij daarna het gebied af. We vangen echter geen glimp op van iets wat op een klauwier lijkt. Pim schakelt ondertus sen de hulptroepen in. Mijn kinderen hebben inmiddels een grote plas water ontdekt dus ik moet mijn aandacht verdelen. Ondertussen loopt het tegen zessen en staat het avondeten vast te verpieteren. Gelukkig breidt de groep vogelaars zich nu uit en wordt de Roodkopklauwier snel teruggevonden in een paardenweitje aan de overkant van de weg. Pim, die net met zijn auto vertrokken is, wordt snel ingeseind en kan nog meegenieten van "mijn ontdekking". De volgende dag is het koud en regent het flink, niet echt lekker weer om naar vogels te kijken. Bovendien heb ik die zaterdag andere verplichtingen. Op waarneming.nl ver schijnen ook nu weer mooie foto's. Op zondag doe ik nog een rondje maar dan wordt dan de vogel niet meer waar genomen. Ik spreek nog met een groep Belgen die met drie auto's helemaal vanuit Luik zijn komen rijden. Ben ik blij dat ik in Westkapelle woon! Han Reijnhoudt ng, nummer 2, december 2012

't Zwelmpje | 2012 | | pagina 4