TeStkapelle,S september 2012.Zwarte Rotgans. Zandvoortweg, Foto. Marlijn Schot. Foto: Marcel Klootwijk. 06/09 aanwezig op het opslagterrein van WK (JT e.a.). Op 04/09 vloog een Zwarte Ooievaar naar NO over Oranjezon (TK), terwijl een bij 't Kiekuus een 1kj Grauwe Franjepoot (R. van Viegen) naar ZW snelde. Van de drie Purperreigers die op 05/09 en 06/09 rondvliegend bij WK gemeld werden (C. Doorns), bleven er in de omge ving van de J. Moensweg twee aanwezig tot 07/09 en eentje zelfs tot 02/10. Eveneens op 05/09 vlogen er een Kuifaalscholver langs de zeedijk van WK (J. Mazenauer) en een Duinpieper over het opslagterrein (MK, JS). Curi eus was de waarneming van een Zwarte Rotgans in het Zandvoortweggebied op 06/09 (AvG e.a.). De vogel trok op met Grauwe Ganzen en Brandganzen. Dit betreft het eerste september-geval van deze soort op Walcheren. Op 10/09 bleek de vogel nog steeds aanwezig te zijn (A. Borhem). Op 08/09 werd een langsvliegende Middelste Jager bij 't Kiekuus genoteerd (PAW, PG, SL) en vlogen een Wespendief (TL) en een Kleine Bonte Specht (BS) over respectievelijk de begraafplaats en het Puinpad van WK. Twaalf Krombekstrandlopers werden op 09/09 wegvliegend gezien bij het Noordervroon (JW). Op het opslagterrein werden die ochtend eerst twee overtrek kende Ortolanen opgemerkt (JW) en waren later een derde Ortolaan en een Kleine Bonte Specht enige tijd ter plaatse (JW e.a.). Nog eens een of twee Kleine Bonte Spechten en een onvolwassen Sperwergrasm werden in de duinen bij Groot Valkenisse gezien (AvG Erg leuk was de ontdekking van de vierde Gestreepte Strandloper van het jaar in dezelfde plas (Noorder vroon-midden) op 11/09 (TL e.a.). Dit betekende het ee ste september-geval voor deze soort op Walcheren. E in Noorwegen geringde Baltische Mantelmeeuw (link zwart J5MX) was op 12/09 een halfuurtje ter plaatse o de zeedijk van WK (J. Mazenauer). Daar vloog bovend een Kleinste Jager en een Vaal Stormvogeltje langs Endevoets). De tweede Sperwergrasmus van het naje foerageerde van 12/09 tot 15/09 in de haag aan de rai van de voormalige camping langs de K. de Vosweg in het Noordervroon (J. Mazenauer e.a.). Deze vogel had opvallend genoeg net als volwassen exemplaren al ee licht oog en liet zich door enkele gelukkigen fraai foto graferen. Op 13/09 vlogen onder meer drie Middelste Jagers en een Kleinste Jager langs WK (J. Mazenauer Een dag later was er een heel fraaie avondpiek met zeetrek langs WK. Met NW5 passeerden er tussen 16.00u en 20.00u twee Vale Pijlstormvogels, 12 Noon se Pijlstormvogels, 35 Grauwe Pijlstormvogels, drie Vaal Stormvogeltjes en drie Kleinste Jagers. Daarnaa Purperreiger, Westkapelle, 6 september 2012. Foto: Marcel Klootwijk.

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 20