Kwartel, Zoutelande, 22 januari 2013. Foto: Thomas Luiten. Big Day Walcheren 2013 Wat is die laatste week voor de Big Day toch spannend, elke keer weer. Welke soorten gaan we zien? Welke niet? Welke tactiek gaan we volgen? Elke dag op vier verschillende weersites kijken naar de voorspellingen voor zater dag 12 oktober en zien dat ze allemaal aangaven dat zaterdag een dag vol met regen ging worden. Het zal toch niet... Tot er donderdag een positieve kentering te zien is: van 97,8% kans op regen naar 60% tot op vrijdagavond nog maar 35% kans op regen met minimale mm. De dag breekt aan en het is een fantastische ochtend. Lichte ne vel, een mooie zonsopkomst en een heel licht zuidoosten windje beloofd veel goeds te brengen de komende uren. Het is wel frisjes maar daar zijn we goed voor gekleed, te goed zal al snel blijken want het wordt een dag van veel zon. Jasje/vestje uit en aan en uit en aan. Ik ben blij met de grote toeloop: Er doen maar liefst 8 teams mee! Wat een totaal geeft van 24 vogelaars die het Walcherse onveilig maken voor elke vogel die vandaag wilde genieten van een moment van rust in de vele bosjes op ons mooie eiland, NOT! Elk bosje is bin- nenste-buiten gekeerd, elke boom beklommen en elke steen omgedraaid om maar door te kunnen gaan met tellen. Sommige teams gaan voor kwaliteit i.p.v. kwan titeit (dat zeggen ze tenminste achteraf), andere teams gaan puur voor winst. Nu volgt een verslag van onze eigen Big Day. Ons team bestaat uit Peter Roelse, Jan Tuin, Ed Ouwerkerk en Roger Joos. Vier gretige 40-plussers, die de auto flink laten dampen ondanks dat de airco hoog staat. Puur adrenaline wat met ons mannelijk zweet verdampt wordt en de airco tot wanhoop drijft. Van daar onze naam: De Dampende Mannen! Aangezien Ed, Peter en Roger bij elkaar in de buurt wonen en Jan in Westkapelle besluiten we niet om op Westkapelle te beginnen, logisch toch? We hadden onze eigen agenda reeds gemaakt en daar zou niet van afgeweken worden. Jan had via zijn werkzaamheden bij Terra Maris de laatste dagen wat verkenningswerk kunnen doen en had een paar mooie soorten op staan 28e iaaraana, 2013 't Zwelmnie 5

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 5