122 Hij verklaarde, dat liet hem eene behoefte was om luide en krachtig getuigenis af te leggen tegen allen die wegens on verstand of dweepzucht tegen het oprigten van een gedenk- teeken zich verzetten. Het was geenszins het doel der com missie om een mensch te vergoden en hierdoor God te ont- eeren - huichelarij en laster alleen kan dit beweren maar zij wenschte naar bet voorbeeld der vaderen die ook hunne groote mannen door praalgraven en gedenkteekenen vaak binnen de wanden der bedehuizen opgerigt, hadden ver eerd, de gedachtenis levendig te houden van een edel en ver dienstelijk mensch, die, hoewel zijne groote geleerdheid door alle bevoegden boog werd geroemdnogtans in hun midden had geleefd nederig en eenvoudig en nimmer eigen eere had gezocht. Hierdoor juist was Diiesselhuis waardig tot de ken nis van het nageslacht te worden overgebragt; hierdoor zou zijn gedenkteeken een getuigenis zijn tegen dweeperij en on kunde en opwekken tot waarheid en licht. De heer hoofdonderwijzer J. K. A. Ciiomjongh bragt hierna, namens de Zuid-Bevelandsche onderwijzers-vereenigingzijne hulde aan Dresselhuis, inzonderheid in diens betrekking van schoolopziener. Gedurende 22 jaren heeft Dresselhuis zijne zorgen aan onderwijs en onderwijzers gewijd en krachtig ge werkt op de vorming van het opkomend geslacht. Hij wist gemeentebestuurleeraar en onderwijzer tot het groote doel „opvoeding en onderwijs" bijeen te brengen, en rigtte eene onderwijzers-vereeniging opwaaruit voor hen allen zoo veel goeds voortvloeide. Want door haar kwam een onderling Zuid- Bevelandsch onderwijzers-begrafenisfonds tot standdoor haar eene door Dresselhuis telkens verrijkte bibliotheek door haar eene oefenschool ter opleiding van aankomende onderwijzers, terwijl Dresselhuis in 1841 de aansluiting bevorderde aan het onderwijzers-genootschaponder bestuur van de heeren Prof. P. Hofstede de Groot en van Swinderkn. Dit alles bestaat en werkt nog. Met dankbaarheid en hoogachting blijven bovenal de onderwijzers Dresselhuis gedenken en de naam

Archief | 1862 | | pagina 128