XXII een in 1894 op het strand van het eiland Lombok gevon den ring, gemaakt van de schaal van eene noot, met gekarteld randje, ingelegd met koper, benevens eenige vlokjes zijde van verschillende kleur, in eene lijst geëncadreerd, een en ander aan het Genootschap geschonken door den concierge N. School meester. De zoölogische verzameling ontving de volgende aanwinsten van Mevrouw Willeumier het eerste en een later ei van een dwerghoen, opmerkelijk door verschil in grootte; van den heer J. Kerkmeijer te Middelburg, een hondenmijt, gevonden op een kat; van Dr. J. S. de Man te Yerseke een zeestekelbaars, Ga- sterosteus spinachia L., gevangen voor Yerseke. In de verza meling waren tot dusver alleen voorhanden de beide in ons land voorkomende zoetwater-stekelbaarsjesGasterosteus acu- leatus en Gasterosteus pungitius van denzelfde: een oester, bezet met de eieren van een pur perslak. De verzameling vogelnestjes is belangrijk aangetast geworden door schimmel, hetzij deze vanzelf, door het gemis aan zonne licht in den afgeloopen zomer of door een tijdelijke verplaat sing naar den bovengang ontstaan is. Aan een bekwaam werk man is opgedragen de glazen omhulsels te openen, den inhoud te drogen en daarna de glazen weder met vernist papier te omrandende door den tijd onduidelijk geworden opschriften zullen tevens eene vernieuwing ondergaan. Omtrent de verzamelingen opgezette vogels, ento mologie en conchvliën valt niets te vermelden. Bij de verzameling miner alia en voorwerpen van geologischen aard is gevoegd een aan het strand van Domburg aangespoeld en door den

Archief | 1904 | | pagina 20