II verg. Want wij hebben in deze gezellige kleine zaal met bare veertig fauteuils gedurende den afgeloopen winter eene reeks lezingen en voordrachten bijgewoond, die zeker tot de beste behooren, welke in dezen kring plegen ten gehoore te worden gebracht. Vooral de dames-lezeressen hebben in het afgeloo pen jaar een schitterend debuut gemaakt en aan de heeren ik zal niet zeggen een beschamend, maar zeker een benij denswaardig voorbeeld gegeven. Wij hebben verder genoten van de uitvoerige, toch niet te gedetailleerde, boekaankondi gingen, waarvan onze voorzitter het geheim bezit; wij hebben niet onbelangrijke aanwinsten voor onze verzamelingen te boe ken ons ledental steegde vergaderingen werden naar behoo ren bezocht en ons genootschap verkeertzoo al niet in een stadium van nieuwen opbloeitoch zeker ook niet in eene periode van achteruitgang of verval. Tegenover het vele goede staat ééne onvermijdelijke schaduw zijde welke 's levens loop nu eenmaal medebrengt, het ont vallen van zoovele makkers en medestrijders, die op verschil lende wijze tot den bloei van het genootschap hebben bijge dragen sommige meer indirect en op verwijderd gebied andere door trouwe en onmiddellijke deelneming aan onze maandelijksche vergaderingen en werkzaamheden. Het is eene telkens terugkomende, maar daarom niet minder smartelijke ervaring, en nu moge het juist zijn, dat de wereld ook zonder onze individueele «Wenigkeit" haar eeuwigen kringloop blijft volbrengen, //Personne n'est indispensable" heeft men wel eens gezegdniet minder waar en troostrijk is de noodzakelijke aanvulling van deze spreuk //mais aussi personne n'est inutile." In elk geval kunnen wij onze oude vrienden en bentgenooten aan wier eigenaardigheden wij gewend warenmet wier deug den en gebreken wij vertrouwd warenzoo moeilijk missen. Een kort woord van herinnering, aan elk hunner gewijd, moge daarom een welwillend oor bij U vinden a Als directeuren hebben wij te betreuren de HH. J. F. van a) Deze levensberichten worden niet in het gedrukte verslag overgenomen.

Archief | 1912 | | pagina 10