47 de nakoming er van, evenals voor die van alle toen en later aangegane contracten. Voor liet binnenlandsch bestuur bleef de regeling van 1578 voorloopig van kracht De hervatting van de vijandelijkheden tegen de Malcontenten en Parma had echter de wederinstel ling van een hof van admiraliteit als prijzenhof ten gevolge gehad. Zooals wij gezien hebbenwaren de functiën van het eerste hof in het laatst van Maart 1577 geëindigd, maar op 18 Pebruari 1584 hadden de Raden den admiraal Jhr. Willem van Bloïs van Treslong naar den Prins gezonden om te vertoonen, welke zwarigheden zij ondervonden in de ten uit voerlegging van de plakkaten tegen den toevoer naar den vijand, en een concept-instructie voor de admiraliteit te over handigen. De Prins had op 15 Maart de instructie geteekend en op 7 Juni hadden de Gecommitteerde Raden aan de leden van dit nieuwe hof den eed afgenomen. Deze admiraliteit was dus wederom een prijzenhof, en zij bleef het ook volgens de op 10 Mei 1586 door Maurits en den Raad van State gegeven instructie. Maar de instructie, door Leycester op 26 Juli 15S6 vastgesteld //opt stuck van der admiraliteit valsmede op de conduicte ende beleyt van de convoyen, rnits- //gaders op de equipaigie ende toerustingen van de schepen «van oorloghe ende tgene daarvan es dependerendeging veel verder. De admiraliteit te Middelburg, wier jurisdictie en bewind zich uitstrekte over geheel Zeeland en de kusten van Brabant en Vlaanderenbleef wel recht sprekenmaar moest tevens schepen uitrusten waarvoor zij de beschikking kreeg over de in haar //bedrijf" vallende convooigelden. Toen Leicester tot eenige leden van Gecommitteerde Raden de uitnoodiging richtte om zich in de admiraliteit te laten ge bruiken maakten zij eerst zwarigheidwel hadden zij in de laatste jaren het werk gedaan, dat de admiraliteit te doen zou krijgen, afgezien van de juist vermelde beperking in 1584, maar zij hadden het verricht als eene provinciale aan gelegenheid en niet als eene van de generaliteittoen echter

Archief | 1912 | | pagina 103