50 macht ende instructie omme op alles te antwoorden, resol veren ende concluderen, als men ten meesten oirboire van den lande bevinden zoude te behoorenDoen te wetenedat by ons int langhe ghehoort de antwoirde van de voorghenoempde gedeputeerdenselcx derselver volcomentlijck van magistraet raidt ende schutteryen te dien gheïnstrueert ende geaucthori- seert wesende, hebben naer rype deliberatie van raide, ende deur medegheven derselvergheordonneert ende ghestatueert de poincten ende articulenhiernaer volghende 1. In den eersten, dat tlandt van Zeelandt vermidts onse absentie van nu voortaen ende gheduerende de jeghenwoor- dighe beroerte int generael sal geregeert werdenzoo in poli- tissche, als in saecken van der oirlogbe, deur de jegenwoordige drye gouverneurs, midtsgaders de persoonen van Anthonis van der zlckele jacob Campen, Cornelis WeRCKENDET Lievinssen, als ghedeputeerdens der stede van Ziericxzee, Vere ende Vlissinghen midtsgaders eenen zevendendie wy tot hen lieden voughen zullen uuyt Hollandt, blyvende nyettemin de voorscreven gouverneurs respectivelijck int ordinaris ghesacb ende gouvernement, zoo over crijchsluyden ende borgbersals te voorendaerinne begrypende tzeevaerende volckzoo langhe tselve by eede aen den admirael nyet verplicht en is. 2. Soo wes deur de meeste stemmen van de voorscreven sevene gheadviseert, geresolveert ende besloten zal zijn, zal gere- gistreert ende geëxecuteert worden naer zyne forme ende teneur zonder wederseggen van yemandenbehoude[nJs dat deseraidt egheene nyeuwicheden en zal invueren, noch eenigbe imposten, schattingben ofte cotisatiën moeglien opstellenbuy ten mede gheven consent ende toestaen van de Generaele Staten van Zeelandt. 3. In den voorscreven raidt zal oock moeghen commèn ende voix neifens den anderen hebben onsen gesubstitueerd en ad-

Archief | 1912 | | pagina 106