65 onverthogen recht, belastende daermede de consciëntie van denselven raedt. 7 1). Den voornoemden raedt sal noch als te vooren alleene be houden de judicature ende decisie by arreste van alle senten tiën, gewesen bv die van den raide der admiraliteijt, waeraff appellatie geïnterjecteert zall zijn. 8. Tot tbeleyt van de materie crimineledie men den raidt werdt voordragen zal denselven mogen aenhouden eenen pro cureur fiscael ofte anders eenen daertoe te committerenalst oirboir ende noodich wertomme te conserveren trecht van de gemeene zaecke. 9 J). Wy aucthoriseren oick den voorscreven raidt omme gesament- lijck ende by de meeste stemmen te confereren alle smalle officiën gestaen hebbende ofte noch staende ter dispositie van de Coninck- lycke Majesteyt ofte van onsreserverende de collatie van den hootofficiën 3) immediate touser dispositie, naerdat wy daerop genomen sullen hebben tadvis van denghenendient behoort. 10. Alle rentmeesters wiens handel ende administratie bestaet in eenen ordinarisen ontfanckals van landt ende thiendenpach ten, renten, huyshuyren, etc, zullen, alse huere rekeuinge van den voorgaenden jare voor den raedt gedaen hebben ge houden zijn van den ontfanck des toecomende jaers eenen staet te maecken zoo nair alst mogelijck werttheuren laste aen- nemende de betalinge van alsulcke partyen als waermede men dien ontfanck in de redelicheyt zall willen belasten ende indien der bovendien eenich suver ofte excrescentie valt, dwelck by den greffier ende tresorier-generael respective geregistreert ende opgeteekent sail wordentselve zullen zyluyden moeten opbringen ende betalen in handen ofte by ordonnantie van denselven tresorierop alsulcke termynen ende payementen byn- Vg]. I, artt. 811. 2) Vgl, 1, art. 7. 3) Hs.„hootofficieren." Archief 1912. 5

Archief | 1912 | | pagina 121