66 nen den jaere, als den raedt oirboir ende redelick sail bevynden. 11. Allen ander ontfangers als van convoy- ende lastgelden, impostenthollenlicentenmitsgaders van andere onzeker partyendie op reeckeninge bedient werden ende nair tsavsoen van den jare meerderen ende minderen, zullen tallen tyden alst den raide belieftgehouden zijn haer blaffaerts ende registers oft ontfanckboecken te exhiberenende heure handen te ydelen van zooveel penningen als men by deselve bevynden zall onder hen te wezen zonder eenich uutstel ofte contradictie. 12. VVy willen ende ordonneren oickdat den penninckmeestere van der admiraliteyt sal staen onder de superintendentie van den tresorier-generaelende daer gehouden zijn alle maenden, ofte tot sulcken naerderen tijt alst hem bevolen wert, ten bureele van den voorscreven raidt pertinenten staet van zynen ontfanck ende uutgevenverselschapt mit alsulcken inventarisen ende attestatiën van beuvtmeestere ende contrebouckhoudere respectiveals tot verificatie van dien mogen dienenomme denzelven ten overwesen van den voorscreven tresorier gevisi- teert zijnde, op doverschot ofte gebreck derselver geordon- neert te worden naer behooren. Anders ende zooveele zyner voir den dienst belangetzal hem de voornoemde penninck meestere dragen ende reguleren naer tvermelden van der instructie ende ordonnantie, by ons gemaect op tstuck van der admiraliteyt. 13. Den tresorier-generael wetende in sulcker vougen wes hem sail staen te ontfangen uuyt handen van den particulieren rentmeesters, ontfangers ende penninckmeesteren daerby vou- gende voor dextraordinarisindien der apparentie toe dient alsodanen somme als den tijt ende de gelegentheyt der zae- cken wert aenwysen (sal) tallen tyden bereyt moeten zijn om promptelijck te exhiberen den staet van den landeende wes lasten daerjegens presentelijck ende by estimatie te dragen

Archief | 1912 | | pagina 122