68 ende geregistreert sullen moeten sijn present zullen wesen ende assisteren twee ofte drye van de notabelste wetbouderen van de uaestgelegen stedeten eynde dat trapport derselve dwelck mede ter raidtcamer gerapporteert sal moeten sijn maeb bewaerheyden ende justificeren des rentmeesters rekeninge, die zoewel den voornoemden tresorier als alle andere rent meesters ende ontfangers sullen gehouden zijn eens jaers te doen, ende reliqua daerbeneffens op te leggen naer bebooren. 17 Den voornoemden tresorier en sal naer date van dese egeenderbande betalinge mogen doen van parthyen, excederende de somme van twintich Carolus guldens eens dan ter ordon nantie van gouverneur ende raidenwelcke ordonnantie by twee van denselven collegie ouderteeckent sal wesen mitsgaders by den secretarisdie deselve alvooren gehouden wert te regi streren, tenzy van ordinarise traictementen van officieren, leeninge van soldaten, ende andere ordinaire lasten, die men mits quyctantie alleenlijck als in voirgaende rekeninge, oft nair date dat de commissie metbrengt, zal mogen passeren. 18. Aengaeude tpoinct van der monsteringe van het crijchsvolck wy bevinden wel goet, dat volgens tversouck van de magistra ten der steden deselve dickmael ende op eenen dacb overall gescbie, indient doenlijck is. Insgelijcx, dat daerover in alle steden neffens onse commissarissen ordinaris assisteren twee oft drye wethonderen die wy ten dyen oick auctoriseren ende volmachtigen mits desen, maer wat raect het logieren van den soldaten ende hen wekelijcxe servicewy verstaendat men mit hen discretelijck sail handelen, volgen ende houden int logieren den ouden voet. Ende dat gouverneur ende raiden zullen ordonnerenwat men hen voor uuytcoop van service by winter- ende zomerteyt respective sal behooren te geven. Ende deselve mitsgaders tzeevarende volck in soedaniger ma nieren toelatende ende gevende, tghene dat hen in redelijck- Vgl. I, art. 18.

Archief | 1912 | | pagina 124