73 den voorscreven zeghele tus- schen die van der Vere ende Vlissinghesullen hun die van Vlissinghe ende Vere addres- scheren aen gouverneur ende raden om hunlieden te aceoor- deren indyen doenlic is, welcke gouverneur ende rae- den by faulte van accorde die van der Vere ende Vlis singhe desenaengaende ver senden sullen aen de Gene rale Staten van Zeelantom hierinne by opiniën te resol veren naer ghelegentkeyt van elcx gerechticheyt. Nopende die verpachtinghe van den thol van Zeelantom die van An(t)werpen nyet te verbitterenSyne Excellentie begheert, aleer men dienaen- gaende yet attenteertdat men alvoren by commissarissen, uuyt Zeelant te zenden, vernemen zal, hoe tselve practicabel zal zijn zonder offensie, ende hoe die verpachtinge van oudts gcdaen is, ende heeft daertoe gheuoempt Mannemakere ende Loose; van ghelycken, dat men vernemen zal die natuere van tcongie- ende anchragierecht ende oft die verpachtinge daer- aff zal moghen geschieden zon- zijn advijs te gheven ende re solutie op de questie van die van Vere ende Vlissinghe no pende het voorstaen in den voorseyden zegheleovermids opt afscheyt van den Staten gheseyt is binnen 14 daghen daerop gheresolveert te moeten wesenende die resolutie by ghescrifte over te senden. 6. De voorseyde Staten hebben gheresolveert ter naester dach- vaert te doen procederen onder tghelieven van Zyne Excel lentie ter verpachting [e] van den Zeelantschen tol, item van het anchragiereehtende voor een halff jaer van tcongiegelt Syne Excellentie zal gelieven daerop te advyseren oft zynen raedt ghedraegh sulcx te mo ghen doen zonder offentie van Brabant oft van de Generale Staten.

Archief | 1912 | | pagina 129