76 Aldus gedaen tot Antwerpen den achthiensten dach in Novembri van den jaere 1500 ende sevenentzeventich. (get.) Guillaume de Nassau. IT. Artikelen van 16 Maart 1578. Syne Princelycke Excellentie oversien hebbende dese jegen- woordige poincten ende articu- len geconcipieert by den Sta ten van den graeffschappe van Zeelandtheeft op deselve ge- ordonneertzoo by de margi- naele appostillen bevonden mach werden. Syne Excellentie bevindt de vermeerderinghe vaD den raedt zeer goet, omme de redenen ende ten fyne hier verhaelt; wilt ende verstaetdat de ge- deputeerdens der steden van MiddelburcliVere ende Vlis- singhen, jegenwoordelijck in den dienst wesende zullen bly ven consenterende, dat die van Ziericxzee ende der Goes oock De Staten van den graef- schepe van Zeelandt, wesende in de maent van Februario laestleden tsamen ende staets- gewyse vergadert binnen der stadt Middelborchom op des- selfs landts zaeken goede ordre te stellen, hebben op den£lea der voirgaende maent geaccor- deert ende geordonneert de poincten ende articulen, hicr- naer volgende, alles nochtans onder het welbehaghen ende goede gebefte van Zyne Prin celycke Excellentie. 1 De Staten voirscreven be vindende, dat by den jegen- woirdigen landtsraet weynich voldaen is ten inhouden van heure instructie, hem laeteiide voorstaen daeraff eensdeels oirsaecke te wesendat zy- luyden te luttel in getaele zijn geweest, hebben voor goet be vonden ende geaccordeert, dat men denzei ven raedt sou de Deze volzin is van eene andere haud als het voorgaande. Vgl. III, art. 2.

Archief | 1912 | | pagina 132