77 elcx twee gequalificeerde per- soonen uuyt den heuren zul len nomineren, om eenen van dien by Syne Excellentie daeruuyt verkosen ende ge- committeert te werdenzonder meerneffens welcke vijff per- soonen int collegie gerekent zullen zijn den pensionaris meestere Cheistoffel Roels midtsgaders van wegen der unie met die van Hollandt, meestere Sebastiaen van Loo- zen' ende Wiqbaült de Wael, welck collegie titule sal drae gen van Gecommitteerde Rai- den der Staten van Zeelandt. Den gouverneur zal presi deren ende hem in den raedt vinden laeten, als hy anders geen belet en heeft ten eynde hy beter kennisse van slandts staet ende zaecke daerdeur mach vercrygen. Ende oft den gouverneur schoon nyet en compareerdezoo en sullen dandere daeromme nyet laeten voorts te procederen ende te doentgene in desen ende an dere des landts saecken noodich werdt. vermeerderenals voornament- lick met de gedeputeerde van de Eerste Edelein wiens ab sentie den pensionaris Roels de plaetsse soude moghen be- waerenindient denzelven ge deputeerde zulcx beliefdeende dat uuyt elcx van de steden eenendie met de twee ghe- deputeerdens van Hollandt tsa- men souden maecken een col legie, dwelck voortaen genaempt soude werdden de ghedepu- teerdens van den Staten van Zeelandt 2. Over dit collegie soude bly- ven presideren als te voren den gouverneur, alst hem be lieft daerby te comenende zoude tselve gelast zijn met de goede ende getrouwe toe- sicht op alle des gemeen lants zaecken ende bejegentheden ende vooinamentlick op de ver- pachtinge van alle de middelen die binnen den voirscreven lande geheven sullen wordden soewel van weghen der Staten voirscreven in t generael, als vau der gemeene saecke van de unie ende bovendien heb ben de dispositie van de pen-

Archief | 1912 | | pagina 133