84 vereenicht wesendeom ten minste coste te dirrigeren ende voor deren die daeghelijcxe voorvallende slandts aiFairenmidtsgaders om tvoorscreven landt te brenghen in zyne oude gereckticke- denvryheden ende preëmineutiënende van gkelyeken om eenen ieghelycken te conserveren in goede ruste, vrede ende eendraekticheyt tot elcx contentement binnen hunnen provin cie, noodich bevonden hebben ten voorscreven fyne te com mitteren goedebequaeme ende gequalificeerden persooneu om te representeren een raidt van de Staten van Zeelandtende denselven te gheven pertinente instructie, naer uuytwysen diewelcke zyluyden hun souden hebben te reguleren: Soo eest, dat wy naer veele ende diversche communicatiën ende deli- beratiën metten voorscreven Staten hierop gkehouden ende ghenomen ghesaemenderhandt daertoe geconcipieertgeresol- veert ende gesloten hebben dese naervolghende ordonnantie ende instructie 1. Eerst om van weghen den grave vau Bueren als Ierste Edele van Zeelandt in desen raide versien ende zijn recht ende preëmenentiën bewaert te werdensoo sal jonckheer Aebnt van Dorp aldaer moeghen comparerenals hem believen zaloft sulcken andere als wy van weghen alsvooren daertoe zullen willen committerentzy by brieven van credentiën oft andere expresse commissie, ende oft zulcx gebuerde, dat noch die voorscreven Van Dorp noch andere van onsentwegen aldaer en compareerde, sullen evenwel dandere van den collegie van desen raide moeghen voortsvaeren ende tgemeen beste van den lande tsamen voorderenende sullen hunne resolutiën stadt- grypen. 2 2). Ende alsoo wy tot het stellen ende maecken van desen raide de vijlf goede steden vau Zeelandt uuytghesundert die stadt van Reymerswaelealsnu gheheel verbrandt ende Vgl. de inleiding, en III, artt. 2, 4. 2) Vgl. IV, art. 1.

Archief | 1912 | | pagina 140