85 desolaet Godt betert midtsgaders Vlissinghen ende Vere ge- jont hadden die denominatie van twee gequalifioeerde persoonen uuyt elcken van hunlieden, om by ons daervan eenen ghe- coren ende gestelt te worden in desen voorscreven raidesoo est, dat wy alvooren continuerende die gecommitteerde van weghen Middelburch, Vlissinghen ende Verenaementlijok Marcos de la Palma, mr. Pieter de Rycke ende Jacob Campe tot hun gecoren ende gecommitteert hebben, kiesen ende committeren njidts desen van weghen die van Ziericxzee Yeman Claets Ymanssen; van weghen der Goes Niclaes Blancxdoctenr in den rechten, van wegen der Tholen mr. Everaert Janszoon van Coüwerven welcke per soonen ghehonden sullen zijn continuelijck ende personelijok tot Middelburch te resideren1), uuytghesundert Jacob Campe, denwelcken Zyne Excellentie daeraff dispenseert ende geëxcu- seert wil ghehouden hebben om merckelycke redenen. 3 2). Ende zal tvoorscreven collegie genoemt worden tcollegie van den gecommitteerde raiden van Staten slants van Zeelandt. 4 s). Neflëns de voorscreven gecommitteerde raiden zullen mede schuldich zijn te compareeren die gedeputeerde van de Staten van Hollandt, nu zijnde oft naemaels wesende, op alle ver gaderinghen eommunicatiën ende besoignen ende sullen de voorscreven gedeputeerde van Hollandt neffens de voorscreven gecommitteerde raiden kennissedispositie ende decisiën con- jonctelijck hebben al volghende de instructtie van der unie ende zullen la(e)st hunne opinie zegghen. 5 Den dienst van den gecommitteerde raiden zal ingaen date deser, ende zal cesseren alsdan den voorgaenden raidt; ende zal elck van de voorscreven gecommitteerden raiden ende de ge deputeerde van Hollandt hebben sdaeghs twee guldens van Vgl. IV, art. 6. J) Vgl. IV, art. 1. 3) Vgl. IT, art. 3, en IV, art. 11. 4) Vgl. IV, art. 4.

Archief | 1912 | | pagina 141