88 zullen tselve moeghen verthoonenom daerop gheleth ende gkedisponeert te wordenzoo behooren sal. 12. Nopende voorts die questiën, spruytende uuyte imposten ende andere middelen, die ghemeene zaeeke oft die Generale Staten van Zeelandt raeckende, sal daervan die ierste ken nisse ende judicature staen ter plaetsendaer die verpaehtinghe gheschiet, oft onder tressort van denwelcken den ontfanck ende collectatie ghedaen werdtnyetteghenstaende die pachters oft haere borghen elders woonen; welcke vonnissen staen zullen ter parater executie, nyettegenstaende oppositie oft ap- pellatiën, blyvende nyettemin die voorscreven Staeten ende lmere gecommitteerde raiden in bun gheheel op de interpre tatie van hunne ordonnantiëncommissiën ende instructiën oft diergelycke hunne actendewelcke by den steden sullen moe ten achtervoleht worden, om diversiteyt van interpretatiën ende vonnissen te schouwen. 13. Yan de voorscreven subalterne jugen zal moeghen gheappel- leert worden ter causen als boven aen de voorscreven gecom mitteerde raiden ende sal die saecke ierst worden bedinght voor de commissarissen van der rolle, uuyt desen gecommit teerden raide daertoe gestelt oft te stellene, midts nampti- serende voor de pene van fol appel twintich guldens; voor dewelcke oock alle zaeckendie originelijck staen ter kennisse ende judicatuere van desen raide, ende judiciële procedure requirerenals boven gheseyt issullen in de ierste instantie beleydt ende ghedefinieert wordenende zal van den voorscreven commissarissen revisie versocht moeghen worden aen tgheheel collegie in zaecken, voor subalterne bancken eens bedinght; ende in saeckendie ter ierster instantie voor de commissarisen beleydt zullen worden, zal men moeghen appelleren aen den voorscreven raide, midts namptiserende oock de voorscreven pene van fol appel. Ende sullen alle die vonnissen ende judiciële acten oft andere van de voorscreven gecommitteerde

Archief | 1912 | | pagina 144