89 raiden uuytgegeven worden ter ordonnantie van den voorscre- ven raide op Zyner Majesteyts naem ende onder zynen seghele als grave van Zeelandt, oft van Ons oft van de voornoemde Statennaer gelegentheyt der saecken. 14 Den voorscreven raedt zal vacantie ghenyeten de gheheele Oostmaendt midtsgaders veerthien daeghen, innegaende tot Kersmisse, ende andere veertien daeghen, innegaende Sondaeghs voor Paeschen. Dies en sullen de voorscreven gecommitteerde raiden, pensionaris ende secretaris hen nyet moeghen absen teren zonder advijs ende consent van de collegie van den raide ende van de steden, daeraff zy gecommitteert zijn wel- verstaende dat de voorscreven gecommitteerde raiden sullen nyettegenstaende de vacantiën ghehouden wesen te vergaderen, als des van noode wesen zal, ende soo wie sonder tvoorsereven advijs ende consent uuyten voorscreven raide absent blijft denzelven sal voor elcken dach twee guldenen van zyne gai- giën gecort wordenhieruuyt bescheyden zieckte ende de voorscreven vacantieals het nyet en is van noode te vergaderen. 15 Ende om de rechtvaerdicheyt van de noncomparanten te weten zullen die secretaris ende pensionaris op hunnen eedt van elcx comparitie pertinente notule ende register houden. 16 Als yemandt by ordonnantie van tcollegie in commissie reysen zalsoo sal denselven hebben voor zynen persoon drye guldens sdaeghs boven zijn scbipvracht ende waeghenhuere ende reysende met eenen knecht, sal hebben vier guldens sdaeghs. Ende soolanghe als alsulcke die drye oft vier guldens sdaeghs ghenyeten, zoo zullen die twee guldens sdaeghs voir ordinaris traictement cesseren ende stillestaen. 17 Die voorscreven gecommitteerde raiden zullen pertinenten Vlg. IV, art. 7. a) Vgl. IV, art. 8. 3) Vgl. IV, art. 9.

Archief | 1912 | | pagina 145