91 19 Den tresorier-generael zal oock inganck hebben int collegie van desen gecommitteerden raide, ende present moeten zijn ter redditie van de rekeninghe der oirlogke oft der ghemeene saecke belangendeom aen te dienenwes hem dieshalven ghebreecktal by forme van advertissemente ende voirder nyeteommende tallen tyden gefurniert van eenen staet som mier van den landezoo van tghene datter outfanghcn is ende noch te ontfanghen staet, als van tghene men de crijchslieden te waetere ende te lande schuldich is ende wes men denselven zal behooren te betaelenom hen daernaer te reguleren. 20. Die voorscreven gecommitteerde raiden worden geauthori- seert om te moeghen maeeken ende gheven ordonnantiën, commissiën ende instructiën voor den voorscreven pensionaris ende secretaris, midtsgaders van hunne clercken, insghelijcx voor den huyssiers, eamerboden ende gheswooren boden, zoo tot dienste van partyen als van de Statenmidtsgaders op alle der voorscreven Staten rentmeesters ende andereden Staeten subiectende dependentiën van dienoft daeraff die Staeten die administratie ende kennisse hebben, all met advyse van een yeghelijcx collegie. 21. s) Die collatie van diensten ende offitiënden Staten ende gemeene middelen aengaendeoft anderssins den Staten rae- ckendezullen staen respectivelijck zoowel ter dispositie van dese ghecommitteerde raiden als van de Statenom den dienst ende prouffijt van den lande nyet te verachteren, blyvende nyettemin alle hooftoffitiën tonser collatie ende dispositie als voor date van desen 22. Die voorscreven gecommitteerde raiden ende gedeputeerde van Hollandt zullen alle de voorscreven zaecken beslichten met Vgl. IV, art. 10. Vgl. I, art. 7, 11, art. 9.

Archief | 1912 | | pagina 147