92 de meeste voysen oft stemmen van de comparanten, al sonder prejudicieende onvermindert nochtansdat men in de ver- gaederinghe van de Generale Staten slandts van Zeelandt met drye leden ende voysen naer ouder gewoonte J) zal blyven procederenende in de vergaederinghe van den Staten zullen de gecommitteerde raiden elcx hen vonghen by hun collegie, daervan zyluyden gecommitteert zijn ende soo langhe die dachvaert van den Staten duertgesuspendeert zijn van hunne authoriteyt, ende sullen alsdan alle saecken by den Staten selffs ghehandelt ende gheslotenende op der Staten naem uuytgegeven worden. 23 s). Die voorscreven gecommitteerde raiden zullen alle de voor- screven besoignen ende depeschen, zeghel van de Staten re- quirerendezeghelen metter Staten zegheldaertoe ghemaeckt wesende die waepen van Zeelandt met het opschrift rontsomme /rSigillum ad causas ordinum Zelandie 1578 welcken zeghel midts desen daertoe gheanthoriseert wordtzonder dat zyluyden eenighe verbandtbrieven oft obligation zullen moegen zeghelen oft expediëren op pene van nulliteyt, doende alsulcke brieven ende acten van verbande zeghelen naer ouder manieren by elck van den Staten ende steden van Zeelandt. 24. Van deser ordonnantie, instructie ende reiglement zal elck collegie van de steden, midtsgaders Vlissinghen ende Vere, hebben elck een authentijcke copie onder die handt van den secretaris oft pensionaris van desen ghecommitteerden raidt, om hun daernaer te reguleren ende de voorscreven hunne ge committeerde raiden ende andere hunne officieren daernaer te beëedendenwelcken gegeven sal worden zulcken credijt ende gheloove als dese jegenwoordighe. 25 s). Voorts opdat oock trecht van den grave van Bueren als Vgl. III, art. 4. 2) Vgl. Ill, art. 6. Ygl. art. 1 en de inleiding.

Archief | 1912 | | pagina 148