93 Ierste Edele van Zeelandt bewaert mach worden in de ver- gaederinghe van de Generaele Staeten van Zeelandtsoo sal men neffens den steden ende andere leden van de voor- screven Staten, alst noot is, beschryven den voorscreven joneheer Aeent van Dorp als gecommitteerde van weghen den voorscreven gravehem sommierlijck notifficerende de puncten, die in de dachvaert zullen staen te verhandelen, om dieselve ons te communiceren. Ende als denselven Van Dorp nyet ledich en is om in zoodaeuighe vergaederinghe te com pareren soo sal denghenendie wy van weghen alsboven zeynden zullen met brieven van credentie oft andere expresse commissie by den voorscreven Staten geaccepteert ende gere- cognosceert worden. 26. Ordonnerende wel expresselijckdat die steden van Zeelandt nyet en sullen voortaen moeghen committerenom van haerent- weghen te compareren in de vergaderinghe van de Staten noch tot desen gecommitteerde raeden nomineren, eenighe Majesteyts officieren oft bailliuwen. 27. Reserverende voorts naer voorgaende deliberatiën metten voorscreven Staten het meerderenminderen oft veranderen van desen tonswaerts, zonder prejuditie van jemandts privi legiën oft gerechticheyt, onvermindert oock de unie, pacificatie van Gendtende satisfactie van eenighe stedenalles by pro visie ende tot wederroepons toe. Aldus ghedaen tot Antwer pen onder onse handt ende seghelin forme van placcaete hierop ghedrucktden 22cn dach May int jaer 1578. Met het opgedrukt (get.) Güillaume de Nassau. zegel van den Prins in By bevele van Sijnder Excellentie roode was. (get.) N. Beonynck.

Archief | 1912 | | pagina 149