VII schriften der voormalige St.-Lievens-Monsterkerk te Zierikzee; A. Grootkoff, De jongste stormschade aan eenige dijken in Zeeland, o. a. nabij Bruinisse en Yerseke; Mr. R. Bruin, De leenregisters van Bewesten Schelde, 14701535. De Zelandia Illustrata ontving de volgende aanwin sten welkevoor zoover daarbij niets anders is vermelddoor aankoop werden verkregen spotprent op de binnenlandsche twisten in Hollandgedrukt te Middelburg bij Jan Bast. Krol, 1652; uijttocht der stadt Hulst; gezicht op 's Lands schepen van Oorlog op de reede van Rammekens in 1782 en 1783; de kerk te Koudekerke, aquarel door J. W. Worrell, 1857, geschenk van mevrouw de weduwe Ds. Schoute te Utrecht; gezicht op het fort Rammekens, door B. Koker; portret van Mich. Adriaansz. de Ruyter, uit L'Europe illustrée; 9 gezichten op het voormalige buiten Elzenoord vroeger genaamd «Het Hof van den Pille-Grim" onder Vrouwepolder in Oost-Indischen inkt geteekend door J. Arentz geschenk van den heer en mevrouw J. van der MinneThibaut Matthijssen te 's Gravenhage handteekening van Lodewijk Napoleon, geschenk van den heer H. C. Sauer te Middelburg. Voorloopig kort dog Egt Berigt van de Geweldenarijen ge pleegd te Tholen op 19 September 1787 geschenk van denzelfde; de Westpoort te Ylissingen en andere platen, voorkomende in de geschiedenis van de Westpoort te Vlissingengeschonken door den heer C. P. I. Dommisse; de Hollandsche vloot van 2800 schepen op 21 Juni 1600 voor Philippine, Rechter blad, M. 1132; portret van Simon Boitet, geteekend door J. van Andel op 19 Februari 1796; de Yeersche of dampoort te Middelburg (binnenzijde) door J. A. Ovaa1865;

Archief | 1912 | | pagina 15