108 van de saecken, op de bescryvinge dienende, ende omme die voixen oft stemmen van den Staten in ordene aff te vragen ende te colligerenonvermindert den teneur van de voorgaende instructie, articulo 22°. Welverstaende dat dEerste Edele oft zyne gecommitteerde op ende in allen Statenvergaderingen eerst zal zyne opinie zeggenende dat die maentlicke president in absentie als vooren in ende op alsoodanigbe vergaderinge van Staten geen voix oft stemme hebben en sal, maer sullen die gedeputeerde van den collegie, daervan diezelffde genomi- neert zal zijnhun rapport ende resolutie verclaeren neffens dandere, in ordine alsvoorensoe die oock gehouden sullen sijn te sittenten ware des alsulcken presidents collegie aen hem hunne resolutie gerefereert ofte overgesonden hadden, in wei eken gevalle oock diezelffde maentlicke president nyet eerst oft laetst, maer suo ordine die resolutie van zijn collegie zal ge houden zijn te zeggen. Dan op de dagelicxe vergaderynge van de gecommitteerde raeden sal die presidentsoo van wegen dEerste Edele als maentelyckealtijt schuldich zijn zyne voix oft stemme laest te verclaren. 4. Sullen oock de voorscreven Eerste Edele oft zyne gedeputeerde ende van die steden respectiveop de vergaderingen van den Staten op haren tour hunne resolutie affgevraecht zijndege houden wezen naer sommier discours van elck poinct bysonder zoo des noot zy dat voorhanden zal wezendie resolutie van zijn collegie claerlick ende met goeden bescheede uut te spreken sonder dat zy zullen vermogen te commen met last om eerst te hooren die resolutie van dandere steden, omme die gehoort andermael rapport in zijn collegie te doenende daernaer resolutie inne te brenghenten eynde nyemant in dyer vougen zal mogen soecken zijn prouffijt te doenende om die saecken van de dachvaert oock nyet te verachteren oft te protraheren. 5. Hierenboven zullen die collegiën van den stedenby die van den raede ter dachvaert bescreven zijnde, gehouden wesen

Archief | 1912 | | pagina 164