109 van nu voortsaenom die dachvaerden soevele mogelick zy te voorderen hunne gedeputeerde tijtlijek jegens den geprefi- geerden dage over te seynden sonder dat deen naer dander zal hebben te verwachtenop pene dat men metten presenten sal mogen voortsvaeren ende procederenende dat hunne resolutiën sullen plaets ende stadt grypenoock in regard van den absenten, als by de unie tusschen Bollant ende Zeelant, mitsgaders by de voirige instructie in cas van absentie van d Eerste Edele oft zyne gedeputeerde in regarde van de dage- licxe vergaderinge van den raede articulo primo is geordonneert ten ware door stormvorst ofte mist eenich beletsel soude mogen geschieden. 6. In welcken gevalle die presenten oock gehouden zullen zijn civilijok te procederenende egeene poincten besluytendie tot merokelick interest, achterdeel oft prejudicie van de absenten int particulier soude mogen streckenende zullen daeromme, die naergecomen sullen wesen, voor tseheyden van de dachvaert gehouden sijn die geresolveerde poincten voor haerluyder aen- compste te oversyenende daernaer opentlijck te verclaren oft zy diesulcx als die gesloten zullen wezenbegeeren te ad- voyeren oft nyetomme in cas van egeen adveuandermael deselve poincten geproponeertgedebateert ende geresolveert te mogen werdenten eynde egeene resolutiën op eenige dach vaerden genomennaerderhant deur yemanden infructueulx gemaect, maer ter contrarie ter behoorlycker executie by den raede gestelt mogen worden. 7. Welverstaendedat omme die dachvaerden oock nyet te verachteren, oft egeene poincten van bescryvinghe onbesloten oft ongearresteert te laeten blyven, tgunt by de meeste stem men oft voixen wordt voortsgebrachtbehoorlick ende vol- commen effect zal sorterenende by die van den raede ter executie naer tseheyden van de dachvaert gestelt zal worden.

Archief | 1912 | | pagina 165