Ill van wat qualiteyt oft hoedanich die zonden mogen wezender voorsoreven Staten resolntiënop de dackvaerden genomenter- stont naer tsckeyden van dyen ter executie te stellen, ende voorts alle slandts ende oook der particulieren persoonen zaecken rechtveerdelijck bedienen ende dirigereneenen yegelycken doeude ende administrerende goet cort recht ende justitie in saecken thaerder kennisse staendesonder yemanden te verach teren oft te houden slepende, uut wat consideratie oock tzelve zoude mogen geschieden. 11. De voorscreven ordinaris oft maentlycke president zal boven desen goede opsicht nemendat alle ordonnantiën ende instruc- tiëngemaeckt ofte te maecken voor ende op de gedeputeerde van de Staten van Zeelant int generaeldie op eenige dach- vaerden oft in eenige collegiën van raeden van wegen ende tot laste van denselven Staten buytenslants gesonden zijn oft sullen wordenvan nu voortaen punctuelijck achtervolcht ende volbracht werden, ten eynde tgemeene lant daerdeur nyet en werde besehadieht oft anderssins in laste gebracht. 12. Omrne welcke ordonnantiën ende instructiën te maecken zoe op de voorscreven gedeputeerde van de Staten, als op de rentmeesters Bewest- ende Beooster Schelt, mitsgaders allen anderen comptablen officieren van den Staten van Zeelant, als den waterbailliu ende andere generale oft particuliere rent meesters in conformité van t20e articule der voriger in structie worden by desen die 'gecommitteerde raeden expresse- lijck ende volcommelijck geauthoriseertten eynde alle incon- veniëntenongeregelthedenexactiën ende concussiën belet ende voorgecomenende het prouffijt van den lande mach worden gesocht ende gevoirdertdwelck oock eenen yegelick sal hebben naer te commen ende tachtervolghen sonder eenige contradictie. 13. Item zal de voorscreven president met die andere van den

Archief | 1912 | | pagina 167