113 ende resolutiën van den Staten werden gepronunceertden- welcken oock de voorscreven gedeputeerde van den Staten ende alle andere geven sullen silentie ende gehoor tzynen vermanen. 15. Werden boven desen die president ende andere van den raede gehouden singulier regard ende scherp toesicht te nemen op het aerariumzoe van de domeynen als van den Sta- ten-penningenende oock van den extraordinaris ontfangen principalijck dat alle dezelffde penningen zullen bestrect, be- taelt ende uuytgegeven wordendaertoe deselffde respectivelijck zullen zijn gedestineertende sonder die tot anderen fynen te employerenten ware zulcx den uuytersten noot ende tmeeste prouffijt van den lande by tvolle collegie van raedeemmers tmeerendeel van dyenbevonden wierde te verheysschen. 16. Welverstaende nochtans, dat soe daer eenighe penningen uut een beurse tot behoeff des anderen geleent wierde, dat deselve ten ersten mogelick zijnde, uut die beurse oft ont- fanck, daertoe die geleent zijn geweest, sullen worden gerem- bourseertten eynde daer egeen confusie en valle van de do meynen met den Staten-penningengemeyn saecke oft van den extraordinaris ontfanckdiewelcke in alle manieren die Staten begeeren verhoedt ende voorgecommen te wezen. 17. Boven desen sal den president singulier regard nemen dat alle resolutiëndie van nu voortsaen by den Staten op de dachvaerden genomen ende by den meesten voixen sullen sijn gearresteertby den pensionaris ofte secretaris eerst opt colle- giaelboeck claerlijck ende dudelijck soe die genomen sullen wesengeregistreert wordensonder dat daertoe by den voor screven pensionaris oft secretaris yet sal mogen werden ge- voucht oft in substantia verandert. 18. Ten welcken fyne de voorscreven pensionaris oft secretaris gehouden werttelcker reyse naerdat sy eenige resolutiën van Archief 191&, 8

Archief | 1912 | | pagina 169