117 eynde een yegelijck hem daernaermidts oock naer die voor- gaende instructie, sal hebben te reguleren ende egeen igno rantie en sal mogen pretenderen. 27. Reserverende voortsnaer voorgaende deliberatie metten voor- screven Staten het meerderenminderen ofte veranderen van desen tOnswaerts, zonder prejudicie van yemants privilegiën ofte gerechtichedenonvermindert oock die unie van Hollant de pacilicatie van Gent, die satisfactiën van den steden, lan den ende die naerder unie van Utrecht. Aldus gedaen. IX Insteuctie van 13 October 1586. Instructie voor de Gecommitteerde Raden van den Staten slants ende graeffelicheyts van Zeelant. 1 l)- Die Staten slants ende graeffelicheyts van Zeelandt doen te wetenAlsoo syluyden om die menichfuldige dagelicxse voor vallende saecken, die doorloghe mede es brengende, in hunne absentie, ende dewyle sy nyet vergadert en sullen sijn te diri geren ende voorderenmitsgaders omme te administreren die middelenby hun ter oorloge geconsenteert ende gedestineert, oft noch te consenterengoet ende noodich geacht hebben te committeren eenige goede ende gequalificeerde persoonen voor hunne gecommitteerde raedendie in hun absentie op de voor- screven saecken souden mogen disponeren, achtervolgende den voet ende instructie by hun daertoe te concipiëren ende arres teren soo eest, dat sy naer voorgaende communicatie ende deliberatie geconcipieert ende geslooten hebben dese naervol- gende poincten ende instructie. 2 2). Het collegie van de gecommitteerde raeden van den Staten In het originieel dezer instructie wordt, in afwijking van de voorgaande stukkende aanhef voor een artikel geteld. a) Vgl. V, artt. 1, 2.

Archief | 1912 | | pagina 173