121 12 Ende ten eynde tot descharge van tvoorscreven collegie die Staten souden mogen wel onderricht worden ende kennisse hebben van tgoet employende bericht van de penningen procederende uuyten consenten oft eenige andere middelen den Staten aencommende, staende ter dispositie van tvoorscreven collegiesal tvoorscreven collegie gehouden wesen tijtlijck allen comptablen officiers, staende onder haer gesach, te doen insinuëren ten eynde deselve hunne rekeningen van den jaere 1500 sessentachtich gereet maecken, om die affgedaen ende gepasseert te mogen worden prima January 1500 achtentach- tich precijs, tegens wanneer die Staten beschreven sullen wor den om alle die voorscreven rekeningen te commen hooren debatteren appostilleren ende sluytendaertoe yder stadt ter auditie van dezelve rekeningen eenen uuyt hunnen sal mogen deputeren zonder meeromme ter auditie voorscreven te com pareren zonder dat alsdan door absentie van eenige steden die besoingiën van deselve rekeningen geschorst of geïntermit- teert sullen worden Dan sullen die voorscreven presenten voortsvaeren met die voorscreven rekeningen te hooren ende sluytenbesoingnerende telcken dage drye uren voor noen ende drye uren naer noene. Welcke gedeputeerde uuyte auditie- gelden van deselve rekenningen sullen genyeten voor hunne vacatiën die van buyten thyen schellingen grooten sdaechs ende die van Middelburck als andere, wesende in loco, vijff schellingen grooten sdaechs. Ende sal dese forme van proce- duren daernaer van jaere te jaere onderhouden ende achter- volcht worden, altijt op den iersten January. Middlertijt sal tvoorscreven collegie vaceren tot affdoeninge, sluytinge ende suveringe van alle rekeningen van de voorgaende jaeren noch openstaende ende sal voortaen elcke stadt jaerlicx een exemplaer van de rekeningen van den voorscreven tresorier toe- gesonden wordenmitsgaders van de rekeningen van de gees- Vgl. V, art. 8.

Archief | 1912 | | pagina 177