122 telycke goeden ende alle anderebinnen elcken quartiere val lende veertyen dagen voor tbeginnen van dauditiën van de voorsereven rekeningen ende dat boven die rekenningen voor den lande ende voor den rendant. 13 In de voorsereven rekeningen en sullen gheen ordonnantiën gepasseert wordendan elck na de nature van den ontfanck als vooren geseyt es eude sullen dieselve moeten geteeckent sijn by drye raden uuyt diversche eylanden oft by de gede puteerde van dEerste Edele eude twee verscheyden eylanden; ten waere by absentie van de raden uuyt dandere eylanden den noot requireerden die by twee van eeuen eylande geteec kent te wordentwelck sulcx by de teekeninge genareert sal worden, mitsgaders by den pensionnaris, ende naer registratie mette notule van registrata folio talioft anders sullen by gebreke van eenige der voorschreven solemniteyten in rekeninge nyet valideren. 14 2). Tvoorscreven collegie sal die comptable officiers, in gebreke wesende om hunne rekenningen over te leveren, sloten op te brengen ende te suverenconstringeren bv ghyselinge, sus pensie van officiën oft anderssins gelijck tselve oock sal mogen alle andereden lande debiteurs sijnde bv parate ende reale executie doen executerendaertoe verleenende rigoureuse exe- eutorialen non obstante appellatione ende anderssins ter mate riën dienende, sonder eenige penningen, den lande aencom- mendeouder deselve ledich te laten berusten. 15 Soo wanneer eenigen staet oft officie sal commen te vaceren, staende ter collatie van den Staten, sal tvoorscreven officie by den Staten gecoufereert worden ende soo wanneer eenige of ficie compt te vacerendaervan den Staten competeert de Vgl. V, art. 17. Vgl. V, art. 8. 3) Vgl. V, art. 21. Reglement op 't vergeven van de amptenstaende ter collatie van Ed. Mog. Heer en Staten van ZeelantNotulen, 1 Februari 1644.

Archief | 1912 | | pagina 178